Pomoc QNAP TS-419P II Instalacja linuxa + TS3 + kilka pytań.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Voodoo4

Passing Basics
Beginner
30 Grudzień 2009
27
1
3
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam

Widzę że forum się rozrosło po 6 latach bo na początku to prawie nic tutaj nie było ;-)
Pytań mam kilka odnośnie mojego QNAPa do którego oprócz udostępniania plików chciałem dodać kilka ulepszeń.
Chciałem zainstalować serwer Team Speek ale dla procesorów ARM niestety nie ma paczki, czy jest jakiś sposób na zainstalowanie TS3 na QNAP z procesorem ARM Marwell 2.0GHZ bo nie da sie ukryś ze na x86 jest o wiele więcej możliwości ?

Ponoć da się zainstalować linuxa wersję Debian na QNAPa czy podczas instalacji debian usuwa pliki bo gdzieś tak czytałem. Cczy jest może instalacja która nie uszkodzi mi plików na moim QNAPie ?

Czy po zainstalowaniu Debiana nia da się emulować procesora x86 aby zainstalować serwer TS3 lub inne ?

Czy jak bym zmieniał serwer na nowszą wersję np TS-451 która ma procesor x86 to czy po przeniesieniu dysków do nowego serwera da się pozostawić dane na dyskach czy serwer domyślnie formatuje wszystko ? (mam 4x2TB)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
 
Chciałem zainstalować serwer Team Speek ale dla procesorów ARM niestety nie ma paczki, czy jest jakiś sposób na zainstalowanie TS3 na QNAP z procesorem ARM Marwell 2.0GHZ bo nie da sie ukryś ze na x86 jest o wiele więcej możliwości ?
Nie ma takiej paczki . Kropka.

Ponoć da się zainstalować linuxa wersję Debian na QNAPa czy podczas instalacji debian usuwa pliki bo gdzieś tak czytałem. Cczy jest może instalacja która nie uszkodzi mi plików na moim QNAPie ?
Jest od tego stosowny topic - szukajka nie boli, polecam przeczytać PRZED instalacją - ważne : NIE INSTALOWAĆ NA NASACH PRODUKCYJNYCH!

Czy po zainstalowaniu Debiana nie da się emulować procesora x86 aby zainstalować serwer TS3 lub inne ?
Wybij to sobie z głowy - ciekawe jak procesor ARMa miałby emulować x86.

Czy jak bym zmieniał serwer na nowszą wersję np TS-451 która ma procesor x86 to czy po przeniesieniu dysków do nowego serwera da się pozostawić dane na dyskach czy serwer domyślnie formatuje wszystko ? (mam 4x2TB)
Z tego co pamiętam - można to zrobić bez utraty danych, przekładasz dyski do nowego NASa, system włącza się na nowym sprzęcie i krzyczy o update firmware (miał arma musi wgrac sobie intela), robi sie upgrade w miejscu, reboot i powinny być wszelkie ustawienia na miejscu. Jest do tego wiele myków, bo aplikacje świrują po tym i trzeba zrobić ich reinstalacje - itp itd.
 
Ponoć da się zainstalować linuxa wersję Debian na QNAP

Dosłownie i dobitnie takie postępowanie i funkcjonalność jest możliwa ale w zamian za system QTS.
Jest też możliwa druga droga - Linux jako system natywny .. wpisz taką frazę (natywny debian) w szukajkę jak radził pigers.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.