Qnap Ts-453U 8GB

lukspy1984

Passing Basics
Beginner
20 Luty 2020
18
1
3
39
QNAP
TS-x53U
Ethernet
1 GbE
Witam

Posiadam Qnap TS-453U z 8GB RAM
po testach wychodzi mi, że maksymalnie mogę przesyłać dane do Qnapa w okolicy 110MB/s
nie ma znaczenia czy wysyłam z jednego komputera czy z dwóch komputerów maks to 110MB/s

Moje pytania:
-czy jest to maksimum z jaką może przyjąć i zapisywać ten Qnap?
-Czy po zainstalowaniu zewnętrznego dysku SSD dam rade przyspieszyć transfer?

Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Łukasz S.
 
to maksymalna prędkość , czy ją osiągniesz - to inna historia
- skoro tak pisze na testach - to tak - ale pamiętaj że to labolatorium , przeczytaj opis środowiska testowego (na dole)
- SSD zewnętrzny nic nie wniesie do tematu
 
te 110 MB/s osiągam z jednego i drugiego komputera gdy kopiowanie jest z jednego komputera
gdy kopiuję przerzucam z dwóch na raz to tą przepustowość dzielą między sobą. ale obydwa komputery łączą się do innych portów ETH
na logikę to kopiując z dwóch komputerów do dwóch portów ETH powinno wyciągnąć 220 MB/s
jeśli się nie da to gdzieś przytyka na Qnapie.
Gdzieś przeczytałem, że podłączony dysk ssd może działać jako pamięć tymczasowa do odczytu zapisu.
 
na logikę to kopiując z dwóch komputerów do dwóch portów ETH powinno wyciągnąć 220 MB/s
a masz konfigurację tego w sieci i w nasie ?
switch wspiera LACP ?
Twoj NAS jest w stanie przyjąc tak szybko dane ?

Gdzieś przeczytałem, że podłączony dysk ssd może działać jako pamięć tymczasowa do odczytu zapisu.
Cache - jak najbardziej , ale nie w qnapowym wydaniu , bo dane muszą najpierw pokazac się na dysku.
 
Testowałem no na dwa sposoby:
1. Agregowanie portu 3 i 4 podłączone do switcha Unifi US-24 na których jest włączona agregacja dwóch portów
a) najpierw jeden komputer potem drugi kopiują pliki na Qnap wynik około 110MB/s
b) dwa komputery jednocześnie kopiują pliki na Qnap wynik, komputery dzielą się pasmem i każdy przesyła około 45 MB/s
2. Bez agregacji dwa niezależne porty z osobnymi adresami IP testowane jak wyżej, wyniki porównywalne.

Tak jak w temacie posiadam Qnap TS-453U i 8GB ram-u.

Ewentualnie gdzie mogę sprawdzić szybkość zapisu??
Zrobiłem test dysków
1) 163 MB/s 112 IOPS
2) 163 MB/s 111 IOPS
3) 160 MB/s 117 IOPS
4) 178 MB/s 112 IOPS

Dyski są w RAID 5
Czy takie wyniki dysków są mogą być powodem takiego wolnego zapisu 110 MB/s ??

Znalazłem na stronie
QNAP Przyspieszanie pamięcią podręczną SSD
że można zamienić jeden dysk na dysk SSD, jak się to ma do pojemności całego Qnap-u ???
 
Czy takie wyniki dysków są mogą być powodem takiego wolnego zapisu 110 MB/s ??
Dla mnie to wygląda na max przy 1Gb łączu. Czy agregacja na pewno działa?
Wyższe tranfery osiągniesz na USB 3.0 (i wzwyż).Może dla spokoju ducha warto przetestować.


Znalazłem na stronie
QNAP Przyspieszanie pamięcią podręczną SSD
że można zamienić jeden dysk na dysk SSD, jak się to ma do pojemności całego Qnap-u ???
Ja mam SSD jako systemowy a dane na HDD.
Wyodrębnianie cache przydaje się w specyficznych warunkach.
Może bardzej doświadczeni koledzy mnie skorygują ale postawienie systemu na SSD da zyski wydajności i w większości przypadków będzie wystarczające.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-453u