Pomoc QnapClub Repo - nic nie widać

ghost212

Entry Technician
Q Associate
27 Styczeń 2017
46
3
8
35
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Więc tak, dodałem repo zgodnie z instrukcją i poza kategoriami nie widzę żadnej aplikacji... ktoś się z tym spotkał?
 

Załączniki

  • 1677797179887.png
    1677797179887.png
    61,3 KB · Wyświetleń: 22
  • 1677797200674.png
    1677797200674.png
    9,1 KB · Wyświetleń: 22
chyba coś się po prostu nie chciało odświeżać, bo właśnie się zalogowałem i już są apki z QnapClub.eu hmmm
A chciałem tu zajrzeć bo w MyQnap nie ma optware'a tylko entware, wiem że niby entware jest nowszy, ale mam problem z tym, żeby był dostępny dla mojego użytkownika a nie tylko dla 'admin'
 
@Silas Mariusz dzięki! tego sudo -i mi brakowało.
Tylko, że po sudo -i przechodzę na admina chyba od razu w bash gdzie też nic nie działa(metaforycznie), bo właśnie ciągle tego nie ogarniam.
po zalogowaniu do admina jest jakieś dziwne środowisko gdzie działają apki (opkg czy mc), a jak odpalę 'bash' to od razu mam wszystkie polecenia 'command not found'. Muszę to rozgryźć w wolnej chwili.

Właśnie propo tego admina byłem mocno zmieszany, wszędzie widziałem porady "wyłącz konto admina, korzystaj tylko ze swojego jako admin" i nawet sam qnap tak robi domyślnie, po czym okazuje się że przez SSH tylko na adminie można robić wiele rzeczy, więc jednak to konto jest potrzebne...
Więc jak rozumiem SSH tylko admin, a swojego użytkownika używać tylko do zarządzania przez http panel czy tam innych aplikacji.
 
porady "wyłącz konto admina, korzystaj tylko ze swojego jako admin"
Te porady są tylko dla ludzi, którzy wystawiają NAS publicznie i nie zmieniają hasła admin na silne. Nie jest zabronione używać konta admin.
Bash:
source /opt/etc/profile
w ten sposób zaladujesz srodowisko entware
Ale ja bym używał normalnie admina.
 
Ach to takie proste... dzięki za porady/informacje! Admina zostawię bo na pewno się przyda. Na świat wystawię się tylko VPNem, ale to później i już przerabiane.
Odnośnie tego co wyżej pisałem, już wiem, że admin domyslnie loguje się do shella a nie do basha i dopiero po przejściu do basha pojawia się [login@server] przed #
Ale jaka jest różnica i czy korzystać z tego czy tego chyba jeszcze nie wiem i czy w ogóle jest.
 
Spokojnie Panowie, ja nie z tych ;) nie jestem grzebaczem, zwykle robię gdy potrzebuje, a jak robię to zwykle wiem co :D poprzedniego NASa przez 3 lata nie zepsułem więc chyba źle nie jest ;)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. repo
  2. qnapclub
  3. qnapclub.eu
  4. Entware
  5. optware
  6. qnapclub vs myqnap.org
  7. myqnap.org
  8. myqnap
  9. https://www.qnapclub.eu/pl/repo.xml
  10. sudo
  11. repo qnapclub
  12. entware alt
  13. qnapclub repo