Pomoc Qsync - Bardzo wolna prędkość synchronizacji

j_603

Passing Basics
Beginner
10 Październik 2022
17
1
3
34
QNAP
TS-653D
Ethernet
1 GbE
Hej wszystkim. Mam pytanie jak w temacie. Jaka jest srednia prędkość działania qsync. Może moje spostrzeżenia są niewłaściwe. Widzę, że prędkość synchornizacji danych z serwerem jest bardzo wolna. W więksozści przypadków, nie dochodzi nawet do 1MB/s. Dodam, że serwer jest podłączony do światlowodu w którym gwarantowana jest stały download i upload po kablu na ok 800 -1000MB/S. Natomiast laptopa podłaćzonego mam w polsce również doświatlowodu 600MB/S dowloadu i ok 60MB/s Uploadu. Czy jest szansa ze coś blokuje te predkość?
 
Dodam, że serwer jest podłączony do światlowodu w którym gwarantowana jest stały download i upload po kablu na ok 800 -1000MB/S.
Pokaż mi ten zapis w umowie z dostawcą ? :>

Co mówi, obciążenie sieci w qnapie ?
1692098710905.jpeg

Włącz serwer FTP i prześlij parę plików, jakie masz prędkości ?
 
Pytanie zasadnicze.
Czy posiadasz publiczny adres IP i przekierowałeś porty panelu zarządzania QNAP'em wobec czego Qsync łączy się bezpośrednio do Twojego serwera czy opcja b: logowałeś się przez chmurę QID? Jeśli przez chmurę to transfery osiągniesz masz 2-3mb/s - to tunel i rozwiązanie awaryjne dla osób nie posiadających publicznego adresu IP i braku możliwości przekierowania portów.
 
Serwer
Zrzut ekranu 2023-08-15 135606.png
stoi w Szwajcarii. I faktycznie takie coś jest w umowie. Troche inne proporcje maja jesli chodzi o download i upload. Wiem, ze w Polsce sprawa wyglada troche ianczej. Jak jestem w sieci wifi w której jest serwer to nie ma az tak duzych roznic ale najwieksze sa gdy przyjade do Polski. Wtedy praca zdalna przestaje byc prawie mozliwa
Połączono posty:

Tak posiadam publiczny adress. dokupilem taką usługe
Połączono posty:

Które porty powinienem przekierować? Na ten moment ma przekierowany tylko port 8888 który wpisałem qvpn
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qsync
  2. qvpn
  3. obciążenie sieci
  4. bardzo wolna