Pomoc Qsync Central - nie działają foldery współdzielone inne niż domyślny. Jak to naprawić?

perejro

Nowy użytkownik
Noobie
15 Luty 2018
9
1
3
123
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Cześć, jestem tu nowy, miło mi poznać.

Przychodzę z ogromną prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z Qsync Central zainstalowanym na świeżo zaktualizowanym qnapie.
Problem jest następujący. Kiedy chcę wejść w ustawienia Qsync Central w Foldery współdzielone wyskakuje mi tylko poniższy błąd (na screenie)

aimages83.fotosik.pl_994_0de9f2a4cf12f292.png



Nie mogę przez to wybrać dodatkowych folderów do synchronizacji w kliencie Qsync, co bardzo mi komplikuje sprawę. Szukałem w necie odpowiedzi ale oprócz downgrade softu nic lepszego nie polecali. Coś mi się jednak nie chce wierzyć, że soft z listopada ma taki bug i nikt tego nie poprawił.

Pomocy - co z tym mogę zrobić? Jakieś pomysły?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0483
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Cześć wszystkim,
Właśnie dołączyłem do forum z tym samym problemem. Mam model TS-251A z oprogramowaniem
4.3.4.0486 15-02-2018. Próbowałem wszystkiego co już sugerowaliście i nic, dalej nie działa. Macie może jakieś nowe informacje w tym temacie?

Pozdrawiam
 
Witam,
U mnie również wystąpił analogiczny problem z folderami współdzielonymi.
Dodatkowo przestała mi działać aplikacja Qsync Client - zgłasza błąd uszkodzenia bazy danych na NAS.

Co do tej pory wykonałem:
- reinstalacja Qsync Central
- reinstalacja Qsync Client
- próba naprawy bazy danych qsynca: Qsync Gerätedatenbank abgestürzt - QNAP - NAS Hilfe und Support Forum

Niestety nie usunęło to problemu. Wygenerowałem zgłoszenie do helpdesku zobaczymy co poradzą.

NAS: TS-251
Firmware: 4.3.4.0486 Build 20180215
NAS pracuje jako kontroler domeny AD.
 
Witam,
Otrzymałem odpowiedź z helpdesku, że deweloperzy pracują nad rozwiązaniem problemu. Na tą chwilę rozwiązaniem jest zrobienie downgradu Qsync Central.
Zrobić to można przez SSH:
Logujemy się do NAS'a przez SSH jako admin i wydajemy komendę:
sh -x /mnt/HDA_ROOT/update_pkg/QsyncServer.bin
U mnie po tej operacji zaczęło odrazu działać.
Oczywiście nie aktualizujemy Qsync Central w App Center dopóki deweloperzy nie rozwiążą problemu.

Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 4.3.4.0486