Pomoc Qsync -jak to właściwie działa?

taliban

Nowy użytkownik
Noobie
28 Luty 2015
7
1
3
37
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 Mbps
Witam.
z rzeczy które zrobiłem stworzyłem konta użytkowników + folder grupowy + przydział i akceptacja przydziału dla każdego z użytkowników.
Po zalogowaniu do Qsync i wrzuceniu plików do folderów klikam na synchronizacje robię testy w oba kierunki synchronizacja pokazuje 100% a pliki nie są widoczne w folderze Qsync -> w menu windowsa.
Wchodząc przez przeglądarkę majac odpalony qsync pokazuje mi odmowę dostępu.

Proszę o pomoc czy dobrze rozumiem idee działania :
Komputer1 wrzucam do folderu Qsync -> dom -> test.txt
klikam na synchronizacje następnie :
Komputer2 wchodzę do folderu Qsync -> powinien byc widoczny test.txt stworzony na Komputerze1?


posiadam TS 231, zainstalowałem na dwóch komputerach Qsync

Pliki na których testowałem to zwykłe txt.

Jak ewentualnie rozwiązać ten problem. Czytałem już instrukcje na Qnap i nic sensownego jako odp do mojego problemu nie znalazłem. Może ktoś podzeili sie dobrą radą lub swoimi doświadczeniami
 
Proszę o pomoc czy dobrze rozumiem idee działania :
Komputer1 wrzucam do folderu Qsync -> dom -> test.txt
klikam na synchronizacje następnie :
Komputer2 wchodzę do folderu Qsync -> powinien byc widoczny test.txt stworzony na Komputerze1?
Tak. O ile Qsync jest odpalony z tego samego user'a na tych 2 komputerach.

Synchronizacji nie musisz wymuszać, działa w czasie rzeczywistym.

Jak ewentualnie rozwiązać ten problem.
Ja nie zrozumiałem gdzie masz problem.
 
Tak. O ile Qsync jest odpalony z tego samego user'a na tych 2 komputerach

Koledze chyba zależało aby qsync poza synchronizacja w ramach własnego konta uwzględniał też zasady grup i użytkowników i pobierał rownież pliki udostępnione.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Z tego co pamiętam to Qsync jest ściśle powiązany z userem i synchronizuje jedynie jego pliki z /home/.qsync (być może jest opcja dołączenia - ale ja jej nie wyłapałem).

Dlatego do takich bajerów używam bittorentsync, który również jest dostępny z paczek i daje większe możliwości.
 
Z tego co zobaczyłem chodzi o właściciela folderu tylko właściciel widzi pliki. User może udostępniać. Ale dziękuję za poradę z tym samym kontem.
A co w przypadku gdy chciałbym aby były 2 grupy użytkowników + 1 nadzorca tzn.

grupa1 (folder udostępniania którego zawartość mają widzieć):dom, sieciowy:
użytkownik1
użytkownik2

grupa2 (folder udostępniania którego zawartość mają widzieć): firma, sieciowy:
użytkownik3
użytkownik4


użytkownik bez grupy -> master (folder którego zawartość ma widzieć : dom. firma, sieciowy)

Próbowałem na różne sposoby i albo nie widzę plików albo ma problemy z synchronizacją.
Jakieś sugestie lub doświadczenia?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. grupowy
  2. Iphone qsync
  3. folder grupowy
  4. QSync iPhone