Pomoc Qsync po aktualizacji "ten folder nie obsługuje synchronizacji"

sebudin

Passing Basics
Beginner
31 Styczeń 2017
14
1
3
44
Skierniewice
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
System Windows server 2019 Ess. Sparowany folder lokalny Archiwum z partycji D z folderem w qnqpie TS-251, wszystko działało. Pojawiła się notyfikacja o nowej wersji qsync do pobrania, pobrało ale podczas aktualizacji instalator nie zdołał zamknąć aplikacji . Wyłączyłem qsynca, odinastalowałem, zainstalowałem nową wersję. Po resecie systemu uruchomił się kreator parowania z qsynca , próba wskazania folderu Archiwum z dysku D wywala komunikat "ten folder nie obsługuje synchronizacji" - nie jest to oczywiście folder systemowy. Zauważyłem, ze po odinstalowaniu starej wersji qsynca i restarcie systemu , ikona folderu synchrizacji D:\Archiwum nadal miała logo synchronizacji, w folderze były ukryte foldery qsync i qsync_client które usunołem, ikona folderu wróciłą normalna ale błąd przy wybieraniu foledu pozostał.
Połączono posty:

Znalazłem pewne rozwiązanie: utworzyłem na tej samej partycji nowy folder do którego przeniosłem wszystkie dane z Archiwum. Odinstalowałem qsynca, restart kompa , usunięcie folderu Archiwum. instalacja qsynca, zmiana nazwy nowo utworzonego folderu na Aarchiwum, parowanie folderów przebiegło pomyślnie.
 
  • Lubię to
Reakcje: ZbignieM
hej

Coś z tym qsync po aktualizacji i po instalacji nowej wersji qsync jest nie ten tego ja mam 65 userów o qsync w niezliczonych opcjach folderów miliard łącznie z udostępnianiem, folderami grupowymi musi mi to działać, ktoś coś ?
qsync_sux.jpg

Prosiłbym starszą wersję qsync bo mnie ludzie pozabijają...
pozdrawiam
SW

ps. restart nas-a i odinstalowanie\zainstalowanie kilku klientów, pomogło tylko mega długo się synchronizował...
Teraz przy każdej synchronizacji trwa to wieki...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ten folder nie obsługuje synchronizacji
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/qsync-po-aktualizacji-ten-folder-nie-obs%C5%82uguje-synchronizacji.39292/
  3. qsync
  4. Qsync po aktualizacji "ten folder nie obsługuje synchronizacji"
  5. qsync błąd
  6. qsync ten folder nie obsługuje synchronizacji