Pomoc QTransmission, nie mogę podmienić settings.json

grzech1991

Entry Technician
Q Associate
10 Marzec 2018
31
1
8
32
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware:4.3.4.0695 Build 20180830
Model serwera: QNAP TS-231P

Cześć :)

Na wstępie zaznaczę, że linuxa umiem na podstawie małpy w zoo.

Zachciało mi się wgrać najnowsze transmission. Ściąłem wersję 2.94 stąd Qnapclub Store: QTransmission

o dziwo jest wersja pod mojego NASa (ARM). Usunąłem stare transmission, wgrałem nowe.

Problem jest z plikiem settings.json. Jego edycja jest dla mnie niezbędna ze względu na login i hasło do RPC.

Za pomocą terminala skopiowałem sobie plik do folderów z sambą i dokonałem edycji - spoko. Problem w tym, że podmiana pliku na włączonym kliencie jest ignorowana. Gdy transmission wyłączę w panelu administracyjnym, to folder i plik settings.json znika (ten właściwy). W związku z czym, nie ma opcji abym go podmienił.

Co mogę z tym zrobić?
 
włączyć transmission
znaleść settings.json i dokładnie gdzie link prowadzi (/share/???/.qpkg/Transmission/conf/settings.json ??)
przejść tam
wyłaczyć transmission
podmienić plik
włączyć transmission
 
Dziękuję, tak robiłem - wyłączenie z panelu jednak powoduje usunięcie plików. Nie wiem dlaczego, korzystałem z putty dla windows. Opis dla potomnych:

/etc/init.d/QTransmission.sh stop
vi /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QTransmission/etc/settings.json
naciskamy insert aby edytować
po edycji ctrl+c, wpisujemy :wq enter
/etc/init.d/QTransmission.sh start

najnowsza wersja qtransmission nie wspiera watch-dir. Nie wiem też jak uruchomić ssl.
 
upload_2018-9-16_11-4-28.png
 
Można jakoś zmienić port do zdalnej administracji z 49091 na 9091 ?. Zmieniłem w settings.json, ale aplikacja Transmission w qnap próbuje łączyć ze starym portem i nie znajduje strony. Dopiero po zmienieniu ręcznie na :9091 wchodzi.
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
2
Wyświetleń
909