Pomoc QTS 5.01 File Station 5 nie widzi dysku zewn. USB 3.0 pomimo aktywnego konta ADMIN

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

4newcolor

Nowy użytkownik
Noobie
3 Sierpień 2023
2
1
0
1
43
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.

Długo szukałem na tym forum odp. ale niestety nie znalazłem dla tego piszę prośbę o pomoc.
System jak w tytule QTS 5.01 NAS TS-462 .

Próbuje podłączyć dysk zewn. na usb 3.0 wyczytałem już na forum że muszę to zrobić z poziomu administratora. Tak też zrobiłem po wielkich trudach udało mi się aktywować konto admina, zalogowałem się i włączyłem Zapis i odczyt dlatego konta.
Niestety File Station 5 dalej nie widzi dysku zew. usb 3.0 Co jeszcze mogę zrobić w tym temacie. Sam system wykrywa dysk co widać na fotkach. Dysk do NASa podpinałem na różne złącza z przodu i z tyłu nic to nie daje. Dysk zew. USB nazywa się Seagate 4TB.

Będę wdzięczny za pomoc.

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Screenshot_3_LI.jpg


Screenshot_4.jpg

Połączono posty:

Screenshot_2.jpg
 
Rozwiązanie
zakładam że podążałeś Why can't I access external drives after plugging them in?

jeżeli dysk miałby być widoczny , to admin powinien go widzieć w :
Pokaż załącznik 43189

Możesz zmienić poza qnapem , nazwę tego dyskul na coś prostego jak dupa123 i sprawdzić czy będzie widoczne ?
Cześć pigers. Dzięki za szybką odpowiedź. Na tym się też skupiłem rozkminiając to i dało radę. Już śpieszę z odpowiedzią. Szkopuł tkwił w nazwie tylko że dysku zew. Usb 3.0 Jak się przyjrzeć to ten dysk sie nazywał Seagate 4TB +(tu był mój numer telefonu) który wymazałem na zdjęciu. I w tym był problem. Zmiana nazwy zamiast + na 00 pomogło. Swoją drogą podrzedny stary mój nas Zyxel NSA320 widział ten dysk na USB 2.0 bez problemu z tą nazwą z + em.
No nic...
zakładam że podążałeś Why can't I access external drives after plugging them in?

jeżeli dysk miałby być widoczny , to admin powinien go widzieć w :
Pokaż załącznik 43189

Możesz zmienić poza qnapem , nazwę tego dyskul na coś prostego jak dupa123 i sprawdzić czy będzie widoczne ?
Cześć pigers. Dzięki za szybką odpowiedź. Na tym się też skupiłem rozkminiając to i dało radę. Już śpieszę z odpowiedzią. Szkopuł tkwił w nazwie tylko że dysku zew. Usb 3.0 Jak się przyjrzeć to ten dysk sie nazywał Seagate 4TB +(tu był mój numer telefonu) który wymazałem na zdjęciu. I w tym był problem. Zmiana nazwy zamiast + na 00 pomogło. Swoją drogą podrzedny stary mój nas Zyxel NSA320 widział ten dysk na USB 2.0 bez problemu z tą nazwą z + em.
No nic super że się udało szybko to rozwiązać, będzie przykład na forum na przyszłość dla innych.
Dzięki wszystkim i Pozdro.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dysk usb nie widoczny
  2. niewidoczny dysk
  3. dysk mac
  4. jak podłączyć dysk usb