Pomoc QuLog Center odbieranie logów z innych urządzeń

Stratoliner

Nowy użytkownik
Noobie
8 Sierpień 2017
4
0
1
49
QNAP
TVS-x63U
Ethernet
10 GbE
Próbuję zrobić z QuLog Center serwer logów by zbierać logi np z routera.
Z rutera wysyłam logi do Qnapa po porcie 514 i zbierają się w Syslogu qnap ale tam nie idzie tego przeglądać. Jak ustawię QuLog Center do odbierania logów na porcie 1514 ( domyślnie z QuLog center ) i w ruterze każę wysyłać po tym porcie to nic się nie dzieje. Jak w Qnap wyłączę syslog i przestawię porty QuLog center na 514 i w ruterze tez ten port to też nic nie zbieram... :)

Może jakaś inna app do zbierania logów ?
 
zbierają się w Syslogu qnap ale tam nie idzie tego przeglądać.
Dlaczego? Za dużo informacji do przeglądania i obsłużenia?

Robisz to dla zabawy czy profesjonalnego użytku? Bo jeśli dla zabawy dla routera domowego i jakiś innych głupot to szkoda Twojego czasu.
Jeśli dla profesjonalnego użytku to musisz postawić kombajn z Grafaną:
1654841479654.png

No i oczywiście musisz wiedzieć czego chcesz, filtrować komunikaty i porobić reguły. Inaczej zbierzesz z każdego urządzenia sam syf niepotrzebnych i zbędnych informacji.
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
Eeeee piękne to jest dopiero kiedy faktycznie filtrujesz logi. Inaczej stracisz w cholere czasu i będziesz patrzył na wykresiki.
Według mnie dla HOME, czy SOHO szkoda zachodu.
Musisz postawić wirtualkę i się bawić:
How To Install and Secure Grafana on Ubuntu 20.04 | DigitalOcean

Nie wiem, ja nie używam. Raz zainstalowałem dawno dawno temu i zbierałem logi przez chwilę. Po dłuższej chwili stwierdziłem, że to nie ma sensu.
Zainteresuj się Grafaną, Kibaną i Logstashem.

Podpytaj @jerry1333 @VDR @pigers - oni mogą wiedzieć jak się za to zabrać. A @pigers moze być jedyną osobą, która jeszcze potrafi postawić cały ten "shit" w kontenerze.
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
Do logów miałem się bawić w Loki - Grafana Loki (a dokładniej prometheus, grafana, loki) ale w domu jak Silas wspomiał to sztuka dla sztuki.
Do pakowania logów do bazy można użyć Telegraf - telegraf/plugins/inputs/syslog at master · influxdata/telegraf jako input i telegraf/plugins/outputs/prometheus_client at master · influxdata/telegraf jako output do bazy. Potem do tego Grafana i Loki żeby ogarnąć wizualizację i alerty.

A to tylko jedna z możliwości bo takich systemów jest masa.
Dodatkowo wszystkie te aplikacje mogą działać jako kontenery dockera (w Qnap potrzebna jest zainstalowana aplikacja Container Station).

Ja mam grafana + telegraf zbiera dane i wrzuca do bazy influxdb - tylko temperatury powietrza, wilgotność, zużycie energii przez dom i serwerownie oraz produkcję z instalacji fotowoltaicznej.

TechnoTim zrobił o Loki materiał - może będzie przydatny :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=h_GGd7HfKQ8
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. syslog
  2. grafana