Pomoc QuMagie - przeniesienie zdjęć z google photos z kilku telefonów.

Jarol7PL

Passing Basics
Beginner
16 Styczeń 2024
11
1
3
QNAP
TS-x64
Ethernet
802.11ax (Wi-Fi 6)
Witam wszystkich


Przeniosłem zdjęcia z google photos za pomocą aplikacji MARS do różnych folderów na moim NAS TS-264
Chciałbym aby aplikacja QuMagie pokazywała każdemu użytkownikowi swoje zdjęcia a nie wszystkie z zdjęcia z wszystkich telefonów. Czy jest to w ogóle możliwe?
Czy ktoś mógłby mi pomóc z konfiguracją lub ewentualnie doradzić co robię źle. Z góry dziękuję. :)


Generalnie użyłem
1. Qfile PRO - używam do backupu zdjęć na bieżąco z telefonów.
2. Aplikacje MARS - użyłem do backupu wszystkich zdjęć z każdego konta użytkownika google photos.

Telefon 1 - Volume1\Multimedia\Zdjęcia-Telefon1
Telefon 2 - Volume1\Home\Zdjęcia-Telefon2

2. Każdy użytkownik ma utworzone konto na myQNAPcloud service ma swoja aplikacje Qfile pro oraz QuMagie
 
Chciałbym aby aplikacja QuMagie pokazywała każdemu użytkownikowi swoje zdjęcia a nie wszystkie z zdjęcia z wszystkich telefonów. Czy jest to w ogóle możliwe?
Jest.

Jeśli używasz zaawansowanych uprawnień to zwyczajnie na dany katalog nadaj uprawnienia Userowi a drugiemu zabierz.

Jeśli nie używasz zaawansowanych uprawnień, co moim zdaniem jest lepsze np. w zastosowań domowych.

Utwórz udziały sieciowe np.:
- ChmuraAnia
- ChmuraDorota
- ChmuraMama
- ChmuraTata
itd itd... i na dany udział sieciowy nadaj uprawnienia dla konkretnej osoby.
i wtedy wrzucasz zdjecia np. do pod katalogu "Z telefonu".

Wszystkie te udziały sieciowe dodajesz do skanowania QuMagie w MultimediaConsole
Ale użytkownicy Ania, Dorota, Mama i Tata będą mieć dostęp tylko do zdjęć ze swoich udziałów.

2. Każdy użytkownik ma utworzone konto na myQNAPcloud service ma swoja aplikacje Qfile pro oraz QuMagie
To akurat nie ma znaczenia czy mają osobne konta myQNAPcloud - finalnie i tak obowiązują ich konta na serwerze NAS.
 
Super dziękuje za pomoc. Akurat używam zaawansowanych uprawnień ale może rzeczywiście sprawdzę jeszcze te udziały sieciowe.

W każdym razie, po zmianie uprawnień widzę poprawnie zdjęcia.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. note station