Pomoc Ramdysk

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

holly

Passing Basics
Beginner
2 Sierpień 2013
17
2
3
39
QNAP
TS-119P+
Ethernet
1 GbE
Jeżeli o mnie chodzi to jeżeli mam pytania lub wątpliwości to kieruję je tu - do osób znających się na rzeczy i potrafiących niejednokrotnie udowodnić to rozwiązując problemy, które niestety się zdarzają. W swoich wypowiedziach nie byłem agresywny, ale może irytować fakt, że z pewnością były one ,dla osób znających się na lunux'ie, prozaiczne i byc może nawet głupie. Nic na to nie poradzę, że chciałbym rozumieć co tu sie dzieje i żeby wszystko działało dobrze. Niestety nie rozumiem, dlaczego skoro ramdysk korzysta z RAM'u, którego jest w cholere nieużywanego to powiększenie tej przestrzeni spowoduje jak mówisz ponowne zapchanie się i wywalenie błędu. Mam 3 na krzyż odpalone apki, wszystkie są rekomendowane przez QNAP'a (a przynajmniej tak twierdzi ten system, który mam zainstalowany). Wniosek dla mnie jest jeden, że system źle zarządza pamięcią - ale jak juz mówiłem jestem w tej kwestii laikiem. Więc czy mógłbyś mi napisać czy moje wnioski są dobre/złe lub po prostu powiedzieć żebym nie zwracał się z takimi pytaniami tu, bo są np. głupie/nielogiczne? Poszukam pomocy na anglojęzycznym forum QNAP'a, bez spinki i niepotrzebnego zamykania tematów, które jak dla mnie nie są zakończone i wielokrotnie się przewijają. Wychodzę z założenia, że jak coś kupuję to ma działać.
 
Piszesz na forum a nie do jednej osoby.

Niestety nie rozumiem, dlaczego skoro ramdysk korzysta z RAM'u, którego jest w cholere nieużywanego to powiększenie tej przestrzeni spowoduje jak mówisz ponowne zapchanie się i wywalenie błędu.
Bo jeżeli coś zapełnia ram dysk to jego zwiększenie nie jest rozwiązaniem. W ogóle to nie wchodzi w grę.

Mam 3 na krzyż odpalone apki, wszystkie są rekomendowane przez QNAP'a (a przynajmniej tak twierdzi ten system, który mam zainstalowany).
Czy te aplikacje są pisane przez firmę QNAP? Jeśli tak to należy kontaktować się z ich supportem. Jeśli nie, to przypomnij sobie okno powiadomienia, które wyskakuje podczas instalacji każdej z nich informując o zagrożeniach jakie mogą wynikać.

Wniosek dla mnie jest jeden, że system źle zarządza pamięcią - ale jak juz mówiłem jestem w tej kwestii laikiem.
Tu nie ma związku z pamięcią czy jej zarządzaniem!
Ram dysk to dysk wirtualny utworzony w obszarze pamięci RAM tworzony dla systemu podczas uruchamiania.

Więc czy mógłbyś mi napisać czy moje wnioski są dobre/złe lub po prostu powiedzieć żebym nie zwracał się z takimi pytaniami tu, bo są np. głupie/nielogiczne?
j/w czyli złe.

Poszukam pomocy na anglojęzycznym forum QNAP'a, bez spinki i niepotrzebnego zamykania tematów, które jak dla mnie nie są zakończone i wielokrotnie się przewijają.
Bardzo proszę.

Wychodzę z założenia, że jak coś kupuję to ma działać.
I tak też jest sprawdzany przez dział Q&A.
 
I o to włąśnie mi chodziło, dziękuję.
Czy te aplikacje są pisane przez firmę QNAP? Jeśli tak to należy kontaktować się z ich supportem. Jeśli nie, to przypomnij sobie okno powiadomienia, które wyskakuje podczas instalacji każdej z nich informując o zagrożeniach jakie mogą wynikać.
Jeżeli ktoś rekomenduje aplikację, to rozumiem, że ją testował. I nie mam żadnego komunikatu o potencjalnych problemach podczas instalacji np Music station czy Download Station (być może kwestia systemu 4.1, który btw działa od wczoraj stabilnie).
Być może jest to powód już podawany na tym forum, mianowicie zapętlanie się któreś z aplikacji i zapychanie ramdysku - co jak już mówiłem postaram się wyeliminować metodą prób i błędów skoro ciężko jest problem zdiagnozować i usunąć. Nie mam z tym najmniejszego problemu, chodziło mi tylko o wyprostowanie mojego wyobrażenia na ten temat.
Dzięki raz jeszcze i przepraszam za zamieszanie.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.