Pomoc Reinstalacja - zabezpieczenie dokerów

danplus

Nowy użytkownik
Noobie
8 Luty 2017
12
0
1
42
QNAP
Ethernet
802.11b (Wi-Fi 1)
Witam, potrzebuję porady.
Muszę przeinstalować NASa (postawić go od zera). Mam jednak na nim kilka dość ważnych dokerów i muszę mieć pewność, że uda się je przenieść funkcjami import/export.
Chciałbym wykonać poniższą procedurę - pytanie, czy to możliwe i bezpieczne dla danych.
Mianowicie, chciałbym eksportować dokery, wyjąć aktualnie używane dyski, włożyć nowe, zainstalować system i spróbować importowania dokerów.
Pytanie - czy jeżeli coś pójdzie nie tak i włożę wcześniej wyjęte dyski do Qnap to je rozpozna i normalnie wystartuje?
Martwię się, że RAID się w takim przypadku może rozpoznać je jako "nową" konfigurację?!?
 
masz zrobić kopie ustawień działających kontenerów - w końcu wiesz jak je odpalałeś ? :p Pomoc - Konwersja istniejącego kontenera do pliku compose.yml
masz robić kopię wolumenów podpiętych do tych kontenerów -> Wiedza - Docker a backup wolumenów , skrypt wypluwa ścieżki które masz przekopiować

jeżeli nie masz podpietech wolumenów na dane .. to masz problem - bo qnapowe gui nie potrafi tego rozwiązać .. w SSH można zrobić docker cp EMBY_SERVER:/data/ /share/Public/kopia_z_emby
jeśli musisz to tak zrobić , to masz do poprawki ten kontener , bo dane powinny być w wolumenie - a nie w gołym kontenerze. Zrobisz update kontenera i ustawienia szlag trafia.

odtworzenie robimy na odwrót niż backup , odtwarzasz wolumeny z kopii i odpalasz kontenery wg definicji.
 
masz zrobić kopie ustawień działających kontenerów - w końcu wiesz jak je odpalałeś ? :p Pomoc - Konwersja istniejącego kontenera do pliku compose.yml
masz robić kopię wolumenów podpiętych do tych kontenerów -> Wiedza - Docker a backup wolumenów , skrypt wypluwa ścieżki które masz przekopiować

jeżeli nie masz podpietech wolumenów na dane .. to masz problem - bo qnapowe gui nie potrafi tego rozwiązać .. w SSH można zrobić docker cp EMBY_SERVER:/data/ /share/Public/kopia_z_emby
jeśli musisz to tak zrobić , to masz do poprawki ten kontener , bo dane powinny być w wolumenie - a nie w gołym kontenerze. Zrobisz update kontenera i ustawienia szlag trafia.

odtworzenie robimy na odwrót niż backup , odtwarzasz wolumeny z kopii i odpalasz kontenery wg definicji.
Rozumiem i dziękuję za podpowiedź - z tym sobie akurat poradzę.
Po prostu muszę to "fizycznie" sprawdzić, dlatego bardziej mnie interesuje odpowiedź na pytanie, czy awaryjnie mogę wrócić do "starych" dysków, gdyby po reinstlaacji coś jednak nie działało
.
 
nie wiem jakiego masz nasa .. ale jak robisz instalacje na nowych dyskach - to starych jeszcze nie skasowałeś

zawsze możesz wrócić do nich i włączyć qnapa na nich - nic im nie bedzie .. no chyba ze będzie róznica w wersji firmware .. no to nas bedzie marudził .. ale to nic wielkiego.
 
  • Lubię to
Reakcje: danplus
nie wiem jakiego masz nasa .. ale jak robisz instalacje na nowych dyskach - to starych jeszcze nie skasowałeś

zawsze możesz wrócić do nich i włączyć qnapa na nich - nic im nie bedzie .. no chyba ze będzie róznica w wersji firmware .. no to nas bedzie marudził .. ale to nic wielkiego.
Bardzo Ci dziękuję - jeżeli tak się zachowa, to resztę już sobie ogarnę.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. NAS od zera
  2. reinstalacja
  3. backup kontenera
  4. jak zainstalować system na QM2
  5. docker-compose