Pomoc Rozbudowa RAM w TS453A - co kupić?

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Obecnie w moim QNAPie TS-453A posiadam 8GB RAM, w dwóch kościach po 4GB. Ponieważ zacząłem bawić się w jakieś wirtualne maszyny to padł pomysł aby dołożyć więcej RAM. I tu pojawiają się pytania:
1. Czy TS453A w ogóle obsłuży więcej niż 8GB? Teoretycznie model obsługuje do 8GB, ale w necie są informację, że 16Gb też działa.
2. Czy Dual-Channel jest konieczny, tzn. czy dużo wnosi i to potem "widać" w użytkowaniu czy nie ma to takiego dużego znaczenia?
3. Jest na forum temat o przetestowanych pamięciach o DDR3, tylko którą z nich wybrać? Wersji 8GB z dual channel są 4 w przedziale cenowym 180-290zł. Wersji bez dual channel jest 7 w przedziale cenowym 155-250zł.

Nie mam w tej chwili do tego QNAPa dostępu więc nie wiem jakie tam są dokładnie kości, ale zakładam, że mógłbym je przełożyć do drugiego modelu który mam czyli TS251A - tam obecnie mam 1x4GB.
 
Dzięki za potwierdzenie. @mario_79 rozumiem, że kupowałeś używane które w takiej cenie są dostępne ze smartem na allegro?
Właśnie zakupiłem 2 sztuki SK Hynix HMT41GS6BFR8A-PB, mam nadzieję, że bezproblemowo zadziałają z moim TS-453A
RAM dzisiaj dotarł, właśnie go zainstalowałem, wszystko działa jak należy.
Dziękuję za pomoc.
A jednak nie wiem czy wszystko działa jak należy. Zauważyłem, że po zalogowaniu się przez www do QNAPa tak jakby wszystko wolniej się otwierało, a nawet wykonanie restartu QNAPa trwa bardzo długo. Możliwe, że wymiana RAMu spowodowała takie efekty?
Da się jakoś w QNAPie wykonać test RAMu?
 
Tego samego dnia wymieniałem też dysk na większy. Dysk niby nowy, w pełnym teście SMART wyszło, że jest sprawny. Ale już się zastanawiam czy to kwestia RAMu czy dysku.
Może jutro się uda wrzucić ponownie stary RAM i wtedy sprawdzę.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts 253A ram 16gb
  2. 453a
  3. 253a ram