Pomoc RTRR - 2 serwery NAS w różnych lokalizacjach sieciowych

zombsky

Nowy użytkownik
Noobie
4 Sierpień 2014
1
0
1
39
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem dwóch serwerów plików QNAP T-120.
Są tak ustawione, aby za pomocą RTRR robił się backup jednego NAS na drugi i na odwrót. W ten sposób mam synchronizację w czasie rzeczywistym.
Chciałbym aby jeden serwer stał w innym budynku (nazwijmy to Filia). Tutaj pojawiają się schody, ponieważ mam tam inną sieć, a chciałbym aby synchronizacja nadal działała.
Mógłbym to zrobić za pomocą VPN. Włączenie serwera VPN na NAS i przekierowanie portów na routerze to nie problem. Problem mam z konfiguracją drugiego NAS aby był klientem VPN.
Gdyby NAS byłby klientem VPN mógłbym podłączyć go od razu do routera w centrali (router który jest bramą ma serwer VPN i jest on używany).
Jak skonfigurować QNAP t-120 aby po podłączeniu do internetu połączył się do Centrali przez VPN?
 
Tutaj pojawiają się schody, ponieważ mam tam inną sieć
Kwestia otwarcia samego portu dla RTRR (default: 8899).
Protect QNAP NAS Data with Real-time Remote Replication (RTRR)

“RTRR Make Backup More Efficient”

Introduction
Real-time Remote Replication (RTRR) is an exclusive and powerful backup feature provided by QNAP NAS to back up new and modified files immediately to another folder (on the local NAS or an external drive) or a remote NAS. RTRR improves backup efficiency and reduces backup time. It also supports data backup from the NAS to a remote FTP server and vice versa.

aqnap.com_images_products_Application_RemoteReplication_01.png


Configure the settings on the remote RTRR server (QNAP NAS)
  1. Login to NAS as an administrator and go to “Applications” > “Backup Server”.
  2. Under the “RTRR Server” tab click “Enable Real-time Remote Replication Server”.
  3. The default service port is 8899; you do not need to change the port number.
  4. Enter a password for RTRR backup and verify the password, then click “Apply”.
aqnap.com_images_products_Application_RemoteReplication_02.png


Note: To synchronize files to a local folder or using the FTP protocol, you do not need to enable RTRR server.
...
Więcej: QNAP - Resources - Tutorials - Protect QNAP NAS Data with Real-time Remote Replication (RTRR)
 

Załączniki

  • aqnap.com_images_products_Application_RemoteReplication_01.png
    aqnap.com_images_products_Application_RemoteReplication_01.png
    25,3 KB · Wyświetleń: 102
  • aqnap.com_images_products_Application_RemoteReplication_02.png
    aqnap.com_images_products_Application_RemoteReplication_02.png
    10,1 KB · Wyświetleń: 106