Pomoc SAMBA dla OS X 9.1 Mavericks albo NETATALK 3.1

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Tak tak, to znowu ja ;)
Jako że jestem wymagającym użyszkodnikiem i już wiem że mój qunap te-420 jest za cienki, ale póki nie będę miał nowego to.
Zwykle pracuję przy obróbce zdjęć etc na Macu. I tutaj schody. Niby jest netatalk, ale w wersji 2.0 i jest problem z połączeniem do Mavericksa jeśli mam włączone uprawnienia. Jeśli jest dostęp na gościa to można wejść. Ale nie podoba mi się to, będę próbował może skompilować netatalk 3.1. Jest to werjsa prostsza w konfiguracji. Config zerżnięty praktycznie z samby i śmiga o wiele lepiej.
http://netatalk.sourceforge.net/
Pewnie mi to nie pójdzie, jak ktoś potrafi to skompilować na naszego NASa to prosze o pomoc.

Druga opcja to Samba tylko i wyłącznie po protokole SMB2. Domyślnie się tak nie łączy i Mavericks zamula jak przez internet.

Jak dopisać na stałe do konfiga samby ze 2 linie i coś wywalić.
Na pewno muszę dodać:
Kod:
max protocol = SMB2

i usunąć linie z
Kod:
socket options = TCP_NODELAY SO_KEEPALIVE

Normalnie jak dopiszę, to nie wiem jak zrestartować w tym ustrojstwie samą sambę. Po restarcie config (z /etc/smb.conf) wraca do stanu początkowego.
 
No i co Wy na to. Chodzi jak ruski czołg. Wolumin nie jest zaszyfrowany, to powinien zapierniczać.
Tam siedzą dyski:
Seagate 1 TB Barracuda (ST1000DM003)

Wewnętrzny 3.5-calowy dysk twardy HDD o pojemności 1 TB, wykorzystujący interfejs SATA III (6 Gb/s). Wyposażony jest w 64 MB pamięci podręcznej. Prędkość obrotowa wynosi 7200 obr./min. Dysk wykorzystuje technologię NCQ - Native Command Queuing (kolejkowanie rozkazów).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A to przypadkiem nie ten model Seagate'ów, który jest ich największą wtopą? Awarie prawie 300% i etc.

W ostatnich dostawach na rynku jest coś nie tak z ST. Kilka dni temu odwiedziłem znajomego na serwisie komputerowym, który na wejściu do mnie: "Silas nie uwierzysz"...

(Przyznam, że nawet teraz nie wiem co o tym myśleć - ale przekonałem się o tym widząc to na własne oczy.)

Rack 1U (dość lekki) - jeszcze otwarty podczas składania. Zainstalowane dwa nowe dyski ST z uwagi na kosmiczne prędkości w testach ~230MB/s. Wszystko działa jak należy. Do rack'a zamontowano kolejne dwa dyski - łącznie jest już ich cztery. Delikatne stuknięcie, powtarzam, delikatne stuknięcie palcem w obudowę jednego z nich powodowało, że dyski się wyłączały. Wykluczyliśmy dyski zamieniając na kolejną partię czterech dysków z łącznie posiadanych takich 16 - prosto z magazynu. Obstawiałem zasilacz lub wtyki zasilania oraz SATA - wszystko wymieniliśmy... Aż w końcu absurdalnie mówię, wyciągamy je z tego rack'a - bo może coś jest nie tak z tą obudową? (ale co może być nie tak z obudową?). Dyski postawiliśmy wolnoleżące na biurku i już nie potrzebowaliśmy czterech dysków, aby któryś z nich się wyłączył. Luźno-leżący dysk wpadał w drgania i sam się wyłączał z interwałem myślę, nie większym niż 10 sek - a więc nawet nie zdążył wstać.

Najwidoczniej nowa parta ST jest wadliwa... Ale coś takiego widziałem pierwszy raz w życiu....

A więc bądźcie czujni!


Ponadto wszystkie modele ST?DM00? w Compatibility list mają wzmiankę:
hdd compatibility list note This hard drive series initially passed our lab compatibility test and was included in the recommended HDD list. However, during the last few months, we have received an overwhelming number of support requests regarding this hard drive series. The high failure rate of this hard drives series has raised concerns over risks of data loss. Therefore, we have no choice but to remove this series from the recommended HDD list. For users who have already installed this series of HDD on their Turbo NAS, QNAP will continue to provide technical supports as requested.

barracuda (1tb/disk platform) firmware update Firmware update information for Barracuda Serial ATA drives: Seagate Knowledge FAQ #223651en


UPDATE: Temat rozwiązany w Udostępnianie plików i folderów sieciowych > Netatalk na VirtualBox, natywnym Debianie, lub...[/information]