Pomoc Serwer multimediów DLAN

nicosc21

Nowy użytkownik
Noobie
17 Marzec 2016
2
0
1
51
QNAP
null
Ethernet
null
Witam

zauważyłem dzisiaj, że nie potrafię wejść do ustawień Serwer multimediów DLAN. Klikając dostaje komunikat: "upnpMediaServer is not ready". Kiedyś odpaliłem Twonky i korzystam z niego do dziś. Nie mam zielonego pojęcia co mogę jeszcze podać.
Serwer: TS-251, Wersja oprogramowania: 4.3.6.0959 Załączam zrzut ekranu.

Zrzut ekranu 2019-06-15 o 10.52.05.png
Okazało się, że aktualizacja przeglądarki pomogła rozwiązać problem.
 
Przeglądarka internetowa dzięki której widzimy co się dzieje w naszym QNAP-ie ma tzw. cache (miejsce gdzie przeglądarka ściąga stronę a dopiero potem wyświetla na ekranie, żeby przyspieszyć pracę przy kolejnym wyświetleniu strony najpierw sprawdza czy może ma ją w Cache i ładuje ją z Cache).
Strasznie to potrafi wku... ;-) bo się często myli. Na stronie są zmiany a przeglądarka uparcie ładuję wersję strony np z przed godziny.

i tu trzeba :

wyczyścić cache przeglądarki

trochę jest to w różnych miejscach zależnie od przeglądarki.
 
oj chyba jednak nie, nadal mam "upnpMediaServer is not ready"
sprawdzałem na Chrome i na FF.
dodam, że jest to TS-410, QTS wersja 4.2.6 (2020.01.09)
i chyba od momentu zainstalowania wersji z 9 stycznia nie działa ten DLNA

była chyba jakaś opcja zainstalowania downgrade' ale nie pamiętam jak to się robiło...
 
Grzenio: jesteś wielki! Ja pierdziele, no nie wpadłbym na to :)
Praktycznie rzecz biorąc nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy wyłaczyć adblocka, ublocka czy adguarda (lub podobne), albo jeszcze lepiej, należy dodać wyjątek do białej listy dla adresu serwera do tychże wtyczek, a najszybciej po prostu wyłączyć jedynie "Oficjalne polskie filtry do AdBlocka, uBlocka Origin i AdGuarda".
Jeszcze jedno rozwiązanie znalazłem: można te filtry wyłączyć, a potem włączyć, ale tak aby pojawiła się informacja, że zostały zaktualizowane.
I już będzie działać bez żadnych wyjątków czy zmiany przeglądarki.

A gdyby komuś się jeszcze zastanawiał, dlaczego w panelu QNAPa usługa działa a TV nie widzi DLNA, to - tak jak na innych wątkach było napisane - należy zrestartować usługę MediaServer, ew. przeinstalować 'bibliotekę multimediów' czyli taką wtyczkę 'Media Streaming add-on'.
Pozdrawiam wszystkich :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dlan
  2. Media Streaming add-on