Pomoc Serwer NAS Qnap TS-251 serwer nie startuje, co chwilę piszczy i restartuje się...

Yokusti

Entry Technician
Q Associate
30 Październik 2015
46
3
8
46
Poland
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Dzisiaj odpaliłem serwer i nie odpala się, co jakiś czas piszczy i restartuje się. Jest widoczny w Qfinder ale nie można się zalogować zniknęła stała nazwa serwera.
W myQnapCloud jest powiadomienie, że "Twoje urządzenie "xxxxx" zostało wyrejestrowane z myQnapCloud z i jest podane IP. Wan xxx.xxx.xxx.xx Poland.
Jak odzyskać dostęp i przywrócić konto?
Jak się zaloguje przez przeglądarkę na konto myQunapCloud to jest informacja "brak dostępu do urządzenia.... aby zarządzać swoimi urządzeniami Qnap przejdź do strony administratora."

Jak rozwiązać problem...proszę łopatologicznie jestem laikiem jeżeli chodzi o zaawansowane użytkowanie serwera więcej niż zarządzanie multimediami i postawienie pierwszy raz systemu.
Czy muszę ponownie założyć konto w myQnapCloud, ale czy mogę użyć tej samej nazwy serwera, maila itp?

Pozdrawiam
Bartek
Witam,

Rozumiem, że problem jest zbut banalny by coś odpowiedzieć;)
Szukałem na forum zbliżonego tematu ale nie znalazłem...

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
 
awww.letincelle_rh.fr_wp_content_uploads_2018_05_facepalm.gif


a po damski parasol kupować model którego prawie nie ma rynku ,a zamiennik nie jest gorszy ?

a za mniej niż 1500 nie widzę z zaufanego źródła
Co to znaczy zaufane źródło ?
 
OK, a wiec tak, pamięci 8Gb widać, że są dobre. Obecnie serwer śmiga na orginalnych pamięciach 1GB. Dyski wyjęte przeskanowane brak bad sektorów. Qnap postawiony na inntym HD śmigał 3 dni, dzisiaj ponownie info na maila, że qnap został wyrejestrowany. Jakieś pomysły? Czasem bład wyskakuje, że utracono połaczenie sieciowe...dziwne bo na stacjonarnym działa szystko i na QNAP również.
Wina sieci, router, co jeszcze sprawdzić?

Pozdrawiam
Witam,

A wiec tak zdaniem helpdesk patrząc na dziennik zdarzeń wyrejestyrowywanie Qnap-a następuje z jakby z mojego konta bo jest przytoczony mój email.
Pozmieniałem hasła do QTS, GMAIL, myQnapCloud i wczoraj ponownie doszło do wyrejestrowania.
Jakies pomysły? Wygląda na to, że to nie wina sprzętu w sensie Qnap-a.

Pozdrawiam
Temat rozwiązany.
Hasło do mojego konta prawdopodobnie wpadło w niepowołane ręce i ten ktoś dokonywał wyrejestrowywania urządzenia z poziomu myQnapcloud.

Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Memtest
  2. ts-251a