How-To Serwer poczty: XMail+PHPXmail lub Devocot+Roundcube

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
9,934
30
2,528
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
[Nieprawidłowy link obrazu]:https://forum.qnap.net.pl/images/logoxmail.gif

XMail - Serwer pocztowy
XMail to pełnowartościowy serwer pocztowy, który pobiera wiadomości od klientów i wymienia je z innymi serwerami pocztowymi za pomocą ESMTP. Pocztę nadchodzącą do poszczególnych użytkowników przechowuje w skrzynkach pocztowych, które mają format zależny od systemu operacyjnego - maildir (Linux) lub mailbox (Windows). Dostawa poczty do użytkowników odbywa się przez POP3. XMail nie obsługuje (jeszcze) IMAP.

XMail oferuje wiele opcji ochrony przed spamem. Możesz korzystać z porównywania danych systemu nadsyłającego pocztę z różnymi czarnymi listami, możesz także określić, z jakich adresów IP może być w ogóle pobierana poczta. Zarządzanie kontami pocztowymi wielu domen również nie stanowi problemu. Możliwości XMail można rozszerzać np. za pomocą interfejsów do integracji zewnętrznych programów, jak choćby dodatkowych filtrów antyspamowych.

Dla użytkowników, którzy z biegiem czasu nagromadzili wiele kont pocztowych, szczególnie interesująca może być zdolność XMail do pobierania wiadomości z zewnętrznych kont POP i przekazywania ich do użytkownika zdefiniowanego lokalnie. Dotyczy to kont poszczególnych użytkowników ale i poczty całego przedsiębiorstwa. XMail umożliwia dokładne ustawienia dla wszystkich zewnętrznych skrzynek pocztowych z określeniem sposobu, w jaki poczta ma być przekazywana. Ten, kto ma dostęp do Internetu przez DSL z dynamicznym adresem IP, może się również cieszyć - XMail obsługuje dynamiczne usługi DNS, jak choćby DynDNS.org.

Mimo tak licznych funkcji XMail wcale nietrudno zainstalować. To między innymi zasługa bardzo logicznej struktury danych konfiguracyjnych, które podzielone są na wiele plików tekstowych. Użytkownik łatwo odnajdzie się w pozornym gąszczu plików konfiguracyjnych. Ponadto jest wiele programów pomocniczych korzystających z wewnętrznego interfejsu poleceń XMail i znacznie ułatwiających pracę.


Instalacja
Instalacja serwera jest bardzo prosta o ile posiada się wczesniej zainstalowany Optware/IPKG - zautomatyzowany system instalacji paczek.

Aby zainstalowac komponenty tj.: XMail, Dovecot, Cyrus IMAP i wiele innych oprogramowań typu MTA, MUA zaloguj sie na swojego NAS'a za pomoca PuTTY (zalecane) lub klienta telnetowego.

Wpisz "ipkg install xmail" aby zainstalowac XMail'a.
Code:
ipkg install xmail

aby zainstalowac dovecot:
Code:
ipkg install Dovecot

i to aby zainstalowac Cyrus IMAPD
Code:
ipkg install cyrus-imapd

Po instalacji nalezy tylko pobrac odpowiedni interfejs uzytkownika i postawic go w Qweb.

PHPXMail
View attachment asourceforge_net_dbimage_php_c47204fcc379a2464ae268dc8c47850a. |View attachment asourceforge_net_dbimage_php_9d76be5c2463b839745c333368f28993. | View attachment asourceforge_net_dbimage_php_1ed1580391455a52fdd10fa07ff3e824.
Download http://downloads.sourceforge.net/phpxma ... g_mirror=0

Roundcube
[Nieprawidłowy link obrazu]:[URL]http://roundcube.net/images/thumbs/mail_listing.jpg[/url] | [Nieprawidłowy link obrazu]:[URL]http://roundcube.net/images/thumbs/mail_view_block.jpg[/url] | [Nieprawidłowy link obrazu]:[URL]http://roundcube.net/images/thumbs/contacts_edit.jpg[/url] | [Nieprawidłowy link obrazu]:[URL]http://roundcube.net/images/thumbs/mail_compose.jpg[/url]
Wiecej screenów: http://roundcube.net/screens
Download http://roundcube.net/downloads
 

Attachments

  • adavmail.sourceforge.net_images_davmailArchitecture.png
    adavmail.sourceforge.net_images_davmailArchitecture.png
    22.1 KB · Views: 77
jagiel

jagiel

Passing Basics
Beginner
Sep 11, 2010
18
1
1
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.
 
testus

testus

Entry Technician
Q Associate
Jul 7, 2010
63
11
8
QNAP
TS-809 Pro
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.
 

Users search this thread by keywords

  1. instalacja programów przez putty