Pomoc Serwer tomcat konfiguracja

Dyskusja w 'Serwer WEB i aplikacje (PHP oraz bazy danych SQL)' rozpoczęta przez użytkownika Java, 14 Maj 2018.

Ładowanie...
  1. Java

Java Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Łódź
    Local Time:
    21:12
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x35
    Ethernet:
    100 Mbps
    TS-x35 100 Mbps
    Witam

Mam problem wynikający z mojej raczej niewiedzy, dotyczący konfiguracja serwera Apache tomcat 7 na serwerze QNAP lub samego QNAPA.

Opiszę środowisko:
    1 Router TPlink AC1200 sieć Toya stałe IP np 85.23.150.270 ;)
    2 Wklepując to ip dostaje strone logowania do qnapa
    3 Qnap ma zainstalowany serwer na nim wrzucona i odpalona strona JSP z tekstem Hello QNAP Servlet.
    4 Aby tę stronę wyświetlić muszę wklepać takie adresy lokalnie 192.168.1.2:7079/Hello%20QNAP z daleka 85.23.150.270:7079/Hello%20QNAP
    5 Posiadam swoją domenę mojadomena.com i hosting na linuxpl.info na którym stoi sobie Wordpress i inne rzeczy. Chciałbym aby można zrobić przekierowanie albo przez subdomene to jest przez rekord A czyli subdomena.mojadomena.com (na IP)==> 85.23.150.270 tak aby przekierowanie bylo na moja aplikację w JSP (czyli subdomena.mojadomena.com pokazuje co siedzi pod /Hello%20QNAP) albo przez katalog to jest moja.domena.com/podfolder wyświetlające to co siedzi pod Hello%20QNAP.
    6 Co wg was powinienem skonfigurować na qnapie/routerze aby to tak właśnie działało? Serwer działa, przekierowanie subdomeny na IP jakie robię działa lecz muszę dopisywać port i resztę ścieżki. Druga opcja też działa jest to wpis do .htaccess po stronie hostingu z przekierowanie z podkatalogu na IP niestety ścieżka zawiera port i nazwę katalogu projektu.

Ścieżka z subdomena.mojadomena.com/7079 wyświetla tylko stronę konfiguracyjna Apache tomcata.

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD aktualny na dzień postu.
    Model serwera: QNAP TN-653B
    --- Połączono posty, 15 Maj 2018, Data oryginalnego postu: 14 Maj 2018 ---
    Udało mi się znaleźć receptę i rozwiązać problem.

Mianowicie trzeba się koniecznie zapoznać z tym:
    Tutorial "Administracja serwerem Apache Tomcat"-58 stron PDF-Andrzej Klusiewicz

1. W pliku konfiguracyjnym server.xml
    Zmieniamy port connecora nasluchu na "80"

Define a non-SSL HTTP/1.1 Connector on port 8080
    -->
    <Connector port="80" protocol="HTTP/1.1"
    connectionTimeout="20000"
    redirectPort="8442" />
    <!-- A "Connector" using the shared thread pool-->
    <!--
    <Connector executor="tomcatThreadPool"

2. aby stronka pojawila sie po wpisaniu IP badz adresu subdomena.mojadomena.com/mojaApka
    ustawiamy przekierowanie typu A z subdomeny na stale IP przypisane do routera (po stronie hostingu u mnie linuxpl), w routerze robimy przekierowanie z stalego IP (od dostawcy internetu u mnie TOYA) z portu 80 na adres lan qnapa ( u mnie 192.168.1.2) z portem 80
    3. aby nie bylo nazwy katalogu w url-u subdomena.mojadomena.com/mojaApka tylko sam url bez katalogu subdomena.mojadomena.com należy w pliku server.xml tomcata dodać wpis w bloku:

<Host name="localhost" appBase="webapps"
    unpackWARs="true" autoDeploy="true">
    <Context docBase="Hello QNAP" path="" />

<!-- SingleSignOn valve, shar
    gdzie path wskazuje na katalog ROOT tomcata

4. restartujemy serwer poleceniem: <sh start[/etc/tomcat] # /etc/init.d/Tomcat.sh restart

zatrzymanie serwera to: <sh start[/etc/tomcat] # /etc/init.d/Tomcat.sh stop
    uruchomienie: <sh start[/etc/tomcat] # /etc/init.d/Tomcat.sh start

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.