Pomoc Serwer tomcat konfiguracja

Java

Passing Basics
Beginner
24 Sierpień 2017
27
1
3
45
Łódź
QNAP
TS-x53B
Ethernet
100 Mbps
Witam

Mam problem wynikający z mojej raczej niewiedzy, dotyczący konfiguracja serwera Apache tomcat 7 na serwerze QNAP lub samego QNAPA.

Opiszę środowisko:
1 Router TPlink AC1200 sieć Toya stałe IP np 85.23.150.270 ;)
2 Wklepując to ip dostaje strone logowania do qnapa
3 Qnap ma zainstalowany serwer na nim wrzucona i odpalona strona JSP z tekstem Hello QNAP Servlet.
4 Aby tę stronę wyświetlić muszę wklepać takie adresy lokalnie 192.168.1.2:7079/Hello%20QNAP z daleka 85.23.150.270:7079/Hello%20QNAP
5 Posiadam swoją domenę mojadomena.com i hosting na linuxpl.info na którym stoi sobie Wordpress i inne rzeczy. Chciałbym aby można zrobić przekierowanie albo przez subdomene to jest przez rekord A czyli subdomena.mojadomena.com (na IP)==> 85.23.150.270 tak aby przekierowanie bylo na moja aplikację w JSP (czyli subdomena.mojadomena.com pokazuje co siedzi pod /Hello%20QNAP) albo przez katalog to jest moja.domena.com/podfolder wyświetlające to co siedzi pod Hello%20QNAP.
6 Co wg was powinienem skonfigurować na qnapie/routerze aby to tak właśnie działało? Serwer działa, przekierowanie subdomeny na IP jakie robię działa lecz muszę dopisywać port i resztę ścieżki. Druga opcja też działa jest to wpis do .htaccess po stronie hostingu z przekierowanie z podkatalogu na IP niestety ścieżka zawiera port i nazwę katalogu projektu.

Ścieżka z subdomena.mojadomena.com/7079 wyświetla tylko stronę konfiguracyjna Apache tomcata.

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD aktualny na dzień postu.
Model serwera: QNAP TN-653B
Udało mi się znaleźć receptę i rozwiązać problem.

Mianowicie trzeba się koniecznie zapoznać z tym:
Tutorial "Administracja serwerem Apache Tomcat"-58 stron PDF-Andrzej Klusiewicz

1. W pliku konfiguracyjnym server.xml
Zmieniamy port connecora nasluchu na "80"


Define a non-SSL HTTP/1.1 Connector on port 8080
-->
<Connector port="80" protocol="HTTP/1.1"
connectionTimeout="20000"
redirectPort="8442" />
<!-- A "Connector" using the shared thread pool-->
<!--
<Connector executor="tomcatThreadPool"

2. aby stronka pojawila sie po wpisaniu IP badz adresu subdomena.mojadomena.com/mojaApka
ustawiamy przekierowanie typu A z subdomeny na stale IP przypisane do routera (po stronie hostingu u mnie linuxpl), w routerze robimy przekierowanie z stalego IP (od dostawcy internetu u mnie TOYA) z portu 80 na adres lan qnapa ( u mnie 192.168.1.2) z portem 80
3. aby nie bylo nazwy katalogu w url-u subdomena.mojadomena.com/mojaApka tylko sam url bez katalogu subdomena.mojadomena.com należy w pliku server.xml tomcata dodać wpis w bloku:

<Host name="localhost" appBase="webapps"
unpackWARs="true" autoDeploy="true">
<Context docBase="Hello QNAP" path="" />

<!-- SingleSignOn valve, shar
gdzie path wskazuje na katalog ROOT tomcata

4. restartujemy serwer poleceniem: <sh start[/etc/tomcat] # /etc/init.d/Tomcat.sh restart

zatrzymanie serwera to: <sh start[/etc/tomcat] # /etc/init.d/Tomcat.sh stop
uruchomienie: <sh start[/etc/tomcat] # /etc/init.d/Tomcat.sh start
Dodam na koniec ze jesli mamy uruchomiony serwer WWW "qnapowy" to domyslnie jest on na porcie 80 i nawet jak go wylaczymy to w/w konfiguracja nie zadziala wiec musimy zmienic mu port np na 81 i wedle woli zostawic wlaczony lub wylaczony, ustawienie to powoduje ze port 80 nie bedzie zablokowany dla serwera Tomcat!!!

Btw staram sie teraz skonfigurowac ustawienia 3 stron dla 3 subdomen - konfiguracja hostow virtualnych (virtualhost)...