Serwer WWW - prośba o pomoc

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam,

Jestem posiadaczem Serwera NAS Qnam TS-110.

Zainstalowałem najnowszy firmware.

Wszystko sobie ładnie skonfigurowałem, jednak mam problem jeśli chodzi o uruchomienie strony WWW na zewnątrz.

Jestem użytkownikiem Neostrady, jak wiadomo ma ona zmienne Ip dlatego tez zrobiłem przekierowanie DMZ na routerze i niby wszystko jest OK.

Wpisując np adres do swojego ftp: ftp:\\mojeip\QWeb\fotografia.jpg bez problemu otwiera mi się zdjęcie wrzucone na serwer.

Wpisując juz adres jako WWW np http:\\mojeip\QWeb\fotografia.jpg reguła ta już nie działa.

SEDNO PROBLEMU


Wgrałem na serwer swoje forum miałem problem z jego instalacją ponieważ wpisując http:\\mojeip\QWeb\phpBB3\install\instal.php strona odpowiadała cały czas tekstem NOT FOUND

Nie potrafiłem tego przeskoczyć - metoda prób i błędów uruchomiłem taka usługę jak WEBDAV - po uaktywnieniu bez problemu mogłem już zainstalować forum i teraz niby wszystko chodzi ale jest to przysłowiowe "ALE"

W momencie kiedy wchodzę na swoje forum to wyskakuje mi ekran logowania WEBDAV w celu wpisania nazwy i hasła użytkownika serwera/administratora - dopiero po wprowadzeniu hasła otwiera się moje forum - czy ktoś wie jak się pozbyć tego logowania tak aby po prostu wpisywać adres forum i od razu wskakuje mi strona forum bez logowania ?

Jeśli ktoś jest bardziej kumaty w kwestii TS-110 to proszę o numer GG na PW w celu dokładnego wytłumaczenia - byłbym bardzo wdzięczny (mam też kilka innych pytań i problemów)

Ps. Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem swój temat - jeśli w niewłaściwym to proszę administratorów o przeniesienie tego tematu w poprawne miejsce - z góry przepraszam.

Bardzo Was proszę o pomoc.
 
Widzę, że nie tylko kolega ma problemy. Ja mając trochę wolnego czasu wieczorami bawię się swoim qnapkiem. Niestety forum prawie nieaktywne. Nie można liczyć na pomoc. Jeśli kolega ma ochotę i czas to podzielę się swoimi doświadczeniami z tym sprzętem. Czekam na maila.
zbyszek
 
Witam,

Niestety z przykrością musze się zgodzić z tym, co napisał kolega zbignowak o aktywności forum...

Jakiś czas temu miałem podobny problem... i to dwa razy... Nigdy nie doszedłem do tego co tak naprawdę się stało... Prawdopodobnie wykasowałeś jakieś katalogi lub pliki z katalogu WEB i wystąpił błąd w obrazie plików serwera.... Nie wiem czemu to akurat miałoby mieć wpływ na funkcjonowanie serwera www ale wszystko na to wskazuje...
U mnie za pierwszym razem pomogło dopiero przywrócenie serwera do stanu fabrycznego... a drugim przeinstalowanie serwera SQL a następnie utworzenie w WEB katalogów o takich samych nazwach jak z przed wystąpienia problemu, wyłączenie i ponowne włączenie serwera WWW. W moim przypadku pierwszym objawem że jest coś nie tak było ciągłe odświeżanie i brak możliwości wyświetlenia zawartości WEB poprzez Web File Manager'a...

Pozdrawiam