Stało się! Microsoft kupił QNAP'a! Gigant z...

agraph_facebook_com_1599008920118169_picture_.png


Stało się! Microsoft kupił QNAP'a!

Gigant z Redmond wykupił właśnie dział firmy QNAP zajmujący się produkcją serwerów NAS! Obecna od lat w świadomości polskich użytkowników marka QNAP zniknie z rynku.

Microsoft wreszcie wykupił QNAP'a
Po wielu miesiącach przygotowań wreszcie gigant z Redmond dopiął swego. Microsoft i QNAP poinformowały właśnie o podpisaniu umowy, na mocy której Amerykanie za 7,2 mld dol. przejmą biznes segmentu storage oraz patenty tajwańskiej firmy. W ramach umowy MS ma przyjąć 2 tys. pracowników QNAP, w tym ponad 1 tys. osób bezpośrednio związanych z produkcją serwerów NAS.

Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale 2018 roku. Za dział produkujący serwery Microsoft ma zapłacić około 5 mld dol., a na 2,18 mld dol. zostało wycenione portfolio patentów tajwańskiej firmy, które będą licencjonowane gigantowi z Redmond. QNAP po sprzedaży działu serwerów NAS pozostanie wyłącznie z systemami nadzoru wizyjnego oraz budżetowymi rozwiązaniami (m.in. na platformie ARM).

W ramach umowy między firmami obecny szef QNAP, Teddy Kuo - jednocześnie właściciel IEI Integration Corp., ponownie dołączy do Microsoftu. Były członek zarządu po finalizacji transakcji ma objąć stanowisko szefa działu Microsoft Storage, który będzie się zajmował segmentem serwerów NAS.

QNAP nie zniknie… tak szybko
Przejęcie działu serwerów QNAP nie oznacza, że na rynku nie pojawią się już serwery TS. Microsoft nabył bowiem prawo do wykorzystywania marek "TurboStation" (TS) i "QTS". Można więc oczekiwać, że na rynek wciąż będą trafiać modele TS, tyle że z logo Microsoftu na obudowie. Co więcej, firma ma przez 10 lat prawa do marki "QNAP", ale będzie ona odnosić się tylko do featureserwer'ów. Powoli więc umiera producent, który tworzył i decydował o kształcie rynku serwerów w segmencie SMB.

Przedstawiciele Microsoftu twierdzą, że kupno działu serwerów Tajwańczyka nie odbije się na współpracy z innymi partnerami, takimi jak HP i Dell. Trudno jednak poważnie traktować te zapewnienia. Gigant z Redmond poprzez zakup QNAP scementuje system z hardware'em pod jedną marką, a co za tym idzie — jeszcze mocniej rozbuduje platforme Azure.
 
  • Haha
Reakcje: Silas Mariusz
...na Thora...BEZ takich dowcipów. Zobaczyłem sam nagłówek i serce mi zamarło. Wiem, wiem 1 kwietnia... Ale w moim wieku takie skoki ciśnienia są szkodliwe... ;]]]]]] ...no udało się Wam dowcip, udał...