Stacja monitoringu i Rewolucyjna platforma QPKG

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,245
32
2,451
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
QNAP Turbo NAS - Nowe zastosowanie:
Stacja monitoringu wizyjnego & Platforma paczek programowych QPKG już dostępna!

Taipei, Taiwan, Czerwiec 2008 - Lider serwerów plików NAS, firma QNAP Systems, Inc. ogłasza dostępność nowego oprogramowania dla urządzeń NAS, pozwalającego integrować urządzenia NAS w jeszcze inne, dodatkowe zastosowania. Nowymi rozszerzeniami jest stacja monitoringu wizyjnego i platforma paczek programowych QPKG, dostępna poprzez aktualizacje oprogramowania do wersji 2.1.0 lub późniejszej. Stacja monitoringu wizyjnego została dodana, aby poszerzyć możliwości urządzeń NAS i jest tworzona przez ściśle wyspecjalizowany zespół QNAP z wieloletnim doświadczeniem w branży zabezpieczeń wizyjnych IP. Dzięki tej dodatkowej usłudze, użytkownicy mogą podłączyć do dwóch kamer IP do urządzenia QNAP NAS i nagrywać obraz z tychże kamer bez włączonego komputera. Podgląd na żywo dźwięku i wideo, odtwarzanie i konfiguracja kamer jest dostępna w prosty sposób przez przeglądarke internetową. Platforma QPKG jest rewolucyjnym rozwiązaniem, które było już znane dla użytkowników linuxowych pod nazwami typu apt-get, ipkg, ... System ten pozwala na łatwe instalowanie tysięcy paczek z oprogramowaniem gotowym do uruchomienia, włączając w to system IPKG oraz aplikacji tj. MLDonkey (klient p2p sieci emule), SlimServer i Joomla. Należy podkreślić, iż do tworzenia tego typu oprogramowania może przyłączyć się każdy użytkownik a całość jest weryfikowana przez zespół QNAP'a aby zapobiec zagrożeń jakie może przynieść oprogramowanie trzecie. Reasumując instalacja paczek jest bardzo prosta, a dodatkowe aplikacje nie zaszkodzą w działaniu urządzeń NAS i nie naraża użytkowników na żadne niebezpieczeństwa. Zarazem fascynująca jak i poszerzająca możliwości platforma będąca jedynie na urządzeniach NAS firmy QNAP (patent) będzie cieszyć się wielkim zainteresowaniem całego świata. Wyobraźmy sobie wielkie serwery, wielkie macierze dyskowe na których pracuję np. serwer proxy squid, ftp, www - tylko po co sobie to wyobrażać, skoro wszystko to można mięć w łatwy sposób na kompaktowych i fascynujących urządzeniach NAS firmy QNAP?


awww.qnap.com_images_products_Application_app_NAS_surveillance.jpg
"Wraz z prezentacją Stacji monitoringu, chcemy pokazać użytkownikom urządzeń NAS, profesjonalne i łatwe w konfiguracji rozwiązania," powiedział Laurent Cheng, menadżer projektu firmy QNAP. "Stacja monitoringu oferuje wszechstronne tryby zapisu obrazu wideo i dźwięku, włączając nagrywanie ciągłe, nagrywanie z detekcji ruchu i harmonogramu. Szeroki wybór kamer z którymi urządzenie może współpracować, obsługa dwukierunkowej transmisji, monitoringu bezprzewodowego i przyjaznej kontroli PTZ to tylko kilka elementów które dziś się liczą w branży nadzoru przemysłowego, a wszystko to jest zupełnie za darmo w urządzeniach QNAP." Należy tez podkreślić i zaśmiać się głośno, iż takie same możliwości, a nawet mniejsze u konkurencji są za dodatkową opłata - wykupieniem licencji. Co na to mogą powiedzieć użytkownicy?


awww.qnap.com_images_products_Application_app_QPKG_support.jpg
Jeszcze więcej! Można osiągnąć znacznie więcej z urządzeń NAS firmy QNAP i prawdopodobnie najwięcej w tym segmencie dzięki rewolucyjnej platformie jaką jest QPKG. Dla programistów przewodnik platformy QPKG jest bardzo łatwy w zrozumieniu i zapewne pozwoli na zwiększenie funkcjonalności NAS'ów niejednemu użytkownikowi. Oprogramowanie dodające te wszystkie nowe cechy jest już oficjalnie dostępne do pobrania z strony internetowej QNAP lub z polskiego wsparcia technicznego QNAPClub.
awww.qnap.com_images_products_Application_app_frame.jpg


* SMTP z obsługą SSL/TLS
* DDNS obsługuje "no-ip"
* TwonkyMedia v 4.4.5
* Obsługa Rsync
* Platforma QPKG:
Dostępne paczki poprzez platformę:
- Joomla! v1.5.1
- phpMyAdmin v2.11.4
- SSOTS 3.0 beta 13 (Now with Squeeze Center 7, courtesy of flipflip)
- MLDonkey v2.9.5
- Optware/ Ipkg v0.99.163


O urządzeniach QNAP NAS TS-109/209/409.
awww.qnap.com_images_products_All_TS_NonProSeries.jpg
Urządzenia drugiej serii, TS-109 i 209 zostały wyposażone w wysoce wydajnościowy procesor Marvell 500MHz CPU i 256Mb pamięci DDRII przez co są najlepszym rozwiązaniem sprzętowym dla obecnego rynku NAS dla zastosowań SOHO.

Pobór prądu urządzeń z serii TS-109 jest mniejszy niż 14.4W w trakcie normalnej pracy i 6.6W w trybie czuwania. Unikalne wzornictwo i zaprojektowany beż żadnych wiatraków z chłodzeniem pasywnym zapewnia cichą i bezawaryjną pracę. Seria TS-109 została uhonorowana ponad 20 nagrodami z całego świata od momentu wydania.

TS-209 jest serią urządzeń NAS, z obsługą HOT-SWAP i systemami RAID 0/1/JBOD. Maksymalna obsługiwana pojemność dysków to 2TB.

TS-409 jest 4 dyskowym urządzeniem NAS wspierającym funkcję HOT-SWAP wraz z ekskluzywnymi trybami tj. Poszerzenie pojemności RAID, migracja do innego systemu RAID bez utraty żadnych danych. Jest idealnym rozwiązaniem dla zapisu wielkiej ilości danych, pobierania plików i udostępniania multimediów.


O firmie QNAP
[Nieprawidłowy link obrazu]:http://www.qnap.com/image/qnaplogo.gif
QNAP Systems, Inc. (QNAP) jest dominującym producentem dostarczającym urządzenia dla zastosowań Internetowych. Wraz z naszą mocną i zintegrowaną platformą wbudowanego systemu Linux, QNAP wyprodukował ponad 30 różnych modeli urządzeń NAS i cyfrowych rejestratorów dla monitoringu wizyjnego przez ostatnie 5 lat, zapewniając swoim użytkownikom wysokie osiągi prędkości i stabilności dla rozwiązań monitoringu, magazynowania i archiwizacji danych. Dziś QNAP kontynuuje produkcje urządzeń i rozwiązań na miarę dzisiejszych potrzeb użytkowników dostarczając im więcej niż sobie mogą wyobrazić. Nasz produkty zostały uhonorowane nagrodą „Najlepszy skrzynka NAS” z MAXIMUMPC (US), „Król wśród NAS” z Hexus (UK), a także „Nagroda złotego miśka” z Bjorn3D (US), itp… TS-209 Pro został uhonorowany nagrodą „Nagroda złotego medalu” z ComputerGEIL.dk (Dania), Złotym medalem z InfoMods (Francja) i „Produkt roku 2007” z Hardware-TEST.dk (Dania) itp.

QNAP Systems, Inc.
TEL: +886-2-8698-2000
FAX: +886-2-8698-2270
URL: http://www.qnap.com

Osoba kontaktowa
Ms. Vera Wang
Tel.: 886-2-8698 2000
E-mail: verawang [małpka = @] qnap.comCopyright ©2008 QNAP Systems, Inc. All rights reserved.