Pomoc Starsza wersja oprogramowania QTS do TS-251 - skąd pobrać

waltman

Passing Basics
Beginner
10 Kwiecień 2018
14
2
3
55
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,

Poszukuję starszej wersji QTS do TS-251 wesja starsza niż QTS 5.0.1.2145. Na stronie:

TS-251 - Centrum pobierania

jest tylko kilka najnowszych softów z tego roku.

Chcę zrobić downgrade, ponieważ mam problemy z dostępnością zasobów NASa,a dokładnie nie mogę się zalogować z poziomu przeglądarki - wprowadzam login oraz hasło, pojawia się komunikat "Logowanie" i zwiecha - nic się nie dzieje. Ponadto nie można się dostać do zasobów użytkowników przez SMB, przez co kopie systemów się robią. Ręczne wyłączenie serwera, sprawdzenie woluminu i dostęp jest przez kilka godzin, potem znów serwer nie jest dostępny w sieci LAN.

Problemy zaczęły się właśnie od ver. 5.0.1.2145. Jeszcze w ub. roku zrobiłem downgrade do wcześniejszej wersji (wtedy jeszcze na strony były dostępne i starsze softyu) i problemy zniknęły. Lecz teraz postanowiłem zaktualizować i znów to samo. Będę wdzięczny za pomoc.
 
Hej

Mam podobny problem Cobian nie może zrobić kopii po SMB. Cały czas jakby kopia się robiła ale nie może się zrobić. Mam tez w sieci starszego Qnapa ze starszym softem i na nim nie ma żadnego problemu wszystko działa tj cobian robi kopie bez problemu.
Pozatym problemem udostępnianie po smb działa ale ja mam tego nowszego qnapa wpiętego do domeny.
 
U mnie logowanie działa mogę wejść na urządzenie itp tylko pojawił się problem z Cobianem który nie może się chyba dostać po smb na qnap. Na poprzednim sofcie wszystko działało bez problemu.
Obecnie w cobianie skonfigurowałem zadanie kopii poprzez ftp i jakoś działa choć tez jest problem bo nie może zrobić kopii przyrostowej jedynie pełna.
 
Dzięki za zainteresowanie. Kilka uzupełnień, aby uporządkować temat.

1. Sprawa z dostępem ciągnie się od połowy roku ubiegłego jak pisałem od softu ver. ver. 5.0.1.2145. Oczywiście problem zgłosiłem do Qnapa. Zaproponowali przywrócenie domyślnego hasła Admina, reset ustawień sieciowych oraz sprawdzenie jak urządzenie reaguje na Qfindera. Qfinder wykrywa Nasa, ale jak jest „zwieszony” to nie jest w stanie nic z nim zrobić, np. zrestartować.
Nie pomogło. Poprosili o przesłanie o przesłanie logów i po ich analizie zasugerowali, że to raczej wina hardwarowa i by zrobić test pamięci. Pamięć była od nowości 1GB ADATA, robiłem memtest, lecz nic, żadnych uszkodzeń RAM on nie wykazał. Dlatego robiłem downgrage do 5.0.0.2131 i jak ręką odiął - problem znikł, wszystko działało poprawie przez prawie rok. Więc pomyślałem wina softu.

2. Ale pod koniec czerwca br. postanowiłem jednak zaktualizować firmwarę sądząc, że po tylu wersjach, nawet jeśli była to wina softu, to zostało to naprawione. Niestety nie. problem z dostępem do NASa powrócił - w najnowszej wersji też występuje. Dlatego szukam starszego firmware, bo go nie zapisałem.

3. Jeszcze nie pisałam prośby do wsparcia o udostępnienie starszego softu, bo postanowiłem podmienić RAM - akurat miałem pod ręką 2GB Samsunga. Zrobiłem to w piatek i od tamtej pory NAS działa poprawnie. Oczywiście też memtest ADATA, ale znów nic nie wykazał. Więc coś jest z zarządzaniem pamięcią. Aktualnie zajęte jest średnio ok. 1.06GB RAM/60% - przy 1GB było min. 80% , choć ten ich widżet pokazuje info, że za mało wolnej pamięci.

4. Że na stronie producenta jest soft 4.5.4.2374 build 20230416 to też widziałem, ale nie chcę robić downgrade'u z QTS 5.1.0.2444 do ver. 4, bo istnieje ryzyko, że się całkiem wykrzaczy. Z ver. 5.1 na 5.0 to bym ryzykował.

5. BTW - czy ktoś się orientuje, jak wyłączyć pojawiające się okienko z powiadomieniem o wykonywaniu zadania w tle?
 
Na jednym z serów qnap wgrałem swego czasu starszy system i nic się nie stało. Działa do tej pory

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 
Witam, ponownie,

Wgranie ver. 4.5.4.2374 pomogło, ale na parę dni, a potem problem znów powrócił. Już miałem wysyłać NASa na płatną naprawę, ale przez wysyłką podstawiłem inny zasilacz. To i pewnie on był przyczyną, bo minęło już ponad 2 tygodnie i jak dotąd serwer działa poprawnie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. firmware
  2. logowanie
  3. TS-251
  4. qfinder
  5. TS-109 firmware
  6. ts-110 firmware
  7. udostępnianie
  8. logowanie do qnap