FAQ Subshell w midnight commanderze

mjaqb

Passing Basics
Beginner
12 Maj 2017
21
1
3
43
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Mam problem z Midnight Commanderem - dokładnie przy próbie wywołania subshella (ctrl+o) nie dzieje się w zasadzie nic poza ukryciem interfejsu MC. Co może być dodatkowym tropem - przy starcie pojawia się komunikat "common.c: unimplemented subshell type 1". MC pochodzi z repozytorium ściągniętego przez Entware (opkg install mc).
 
Miałem ten sam objaw z MC (Entware) ale chyba udało mi się wygrzebać proste rozwiązanie. Ten komunikat "common.c: unimplemented subshell type 1" oznacza, że MC ma problem z powłoką /bin/sh. A gdyby ją zmienić na /bin/bash? W pliku /etc/passwd jest dla każdego usera wpisana powłoka (/bin/sh). Zmieniamy sh na bash i próbujemy. U mnie zadziałało. Komunikat przy starcie zniknął a Ctrl-O ładnie działa :DMam nadzieję nie być odosobnionym przypadkiem.
Bardziej elegancko pewnie zmieniać poleceniem usermod.
 
Miałem ten sam objaw z MC (Entware) ale chyba udało mi się wygrzebać proste rozwiązanie. Ten komunikat "common.c: unimplemented subshell type 1" oznacza, że MC ma problem z powłoką /bin/sh. A gdyby ją zmienić na /bin/bash? W pliku /etc/passwd jest dla każdego usera wpisana powłoka (/bin/sh). Zmieniamy sh na bash i próbujemy. U mnie zadziałało. Komunikat przy starcie zniknął a Ctrl-O ładnie działa :DMam nadzieję nie być odosobnionym przypadkiem.
Bardziej elegancko pewnie zmieniać poleceniem usermod.
Zmiana powloki moze spowodowac niekompatybilnosc appek z App Center.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. common.c: unimplemented subshell type 1
  2. Midnight commander