Pomoc Synchronizacja / backup w czasie rzeczywistym z regułą

kolpakus

Nowy użytkownik
Noobie
19 Maj 2019
8
0
1
39
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam

Chciałbym stworzyć synchronizację jednostronną / backup w czasie rzeczywistym, ale z pewną regułą tzn.: dane z NAS mają być kopiowane na BACKUP w czasie rzeczywistym, ale w sytuacji gdy wykasuję coś z NAS nie może być to równocześnie kasowane na BACKUP.

Obecnie mam właśnie taką sytuację. Ustawiłem synchronizację jednostronną w czasie rzeczywistym z NAS do BACKUP, jednak "zrozumiałem" zasadę działania tej funkcji trochę inaczej. Chciałbym aby synchronizacja była jednostronna (z NAS do BACKUP), ale w sytuacji gdy coś zniknie na NAS, nie znikało to na BACKUP.

Jak to zrobić? Czy w ogóle się da? Gdzie popełniam błąd?

Proszę o pomoc.

Dodam jeszcze, że zrobiłem synchronizację aby na BACKUP wysłane były tylko nowe/aktualnie zmieniane pliki z NAS (NAS to około 2 TB danych, natomiast zmiennych jest może z 150MB w różnych folderach).

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.15666 (2021/02/02)
Model serwera: QNAP TS-253be
 
Qsync faktycznie ma taką opcje, nazywa się ona "inteligentne usuwanie", ale działa ona w drugą stronę tzn. jeżeli usuniesz coś na BACKUP to na NAS pozostanie - ja chcę odwrotnie.

Poza tym chcę to robić HBS...

Czy mogę prosić o wskazówkę jak zrobić to krok po kroku?

Dodam jeszcze informację dlaczego HBS... do korzystania z Qsync potrzebne są foldery domowe, które ja mam wyłączone i nie chce ich mieć...
 
teraz nie pomogę - HBS nie pokazuje wszystkich wolumenów (mam 3 , a pokazuje tylko 2) , ticket do helpdesku poleciał
a próbowałeś ONE-WAY SYNC + odznaczenie opcji
upload_2021-2-14_17-23-9.png


u mnie nie kasuje plików , ale zmiany w treści pliku sa przenoszone (bardzo zła metoda robienia backupu - lepiej robić wersjonowanie).
 
Mam dokładnie właśnie tak zrobione tzn. synchronizacja jednokierunkowa z NAS do BACKUP, ale opcja którą zaznaczyłeś na żółto jest automatycznie zaznaczana w sytuacji synchronizacji rzeczywistej (nie można tego odznaczyć), w sytuacji gdy wybierasz synchronizację bez harmonogramu itp. jest ona wolna i faktycznie działa tak jak trzeba. Natomiast tak jak napisałem na początku chcę synchronizacji rzeczywistej...

Jeżeli jest to zła metoda backup, to jaką mam zastosować??

Nie potrzebuje wersjonowania tj. różnych wersji tego samego pliku, chcę zrzucać zawartość NAS na BACKUP i tylko tyle, z opcją że jeżeli wyrzucę coś z NAS, nie zostanie to wyrzucone z BACKUP.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ile wolumenów?
  2. wersjonowanie