Pomoc Synchronizacja udziałów

warmer

Passing Basics
Beginner
18 Wrzesień 2014
21
3
3
34
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Mam pytanie odnośnie sposobu rozwiązania kwestii synchronizacji kilku folderów. Najpierw przedstawię sytuacje:
Mam sieć LAN w firmie w której folder z dokumentacja, na której pracują pracownicy, który jest synchronizowany Qsync-iem we wszystkich komputerach firmowych. Mam człowieka, który pracuje u mnie dorywczo i na własnym laptopie. Chciałbym udostępnić mu część z tego synchronizowanego folderu z dokumentacją, a nie całość jak to robi Qsync. Czy istnieje możliwość zsynchronizowania folderu Qsync z udostępnionym mu udziałem? Zrobiłbym mu na NAS kopie tego folderu z dostępem do poszczególnych podfolderów, tylko nie wiem jak to zsynchronizować z folderem Qsync.

Może ktoś pomóc? Czy w ogóle pomysł jest zły i powinno to zostać rozwiązane w inny sposób?

Pozdrawiam
 
zrób mu osobny udział gdzie podlinkujesz w QNAPie potrzebne rzeczy z folderu z dokumentacją.

Raz miałem taki przypadek, zrobiłem skrypt w Windows który synchronizował zawartość jednego folderu z NAS do komputera (user mógł mieszać w tych plikach, ale każda synchronizacja powodowała wczytanie danych z serwera), ale nie dawał dostępu do samego NAS'a. Ot zabawy z XCOPY i cmd :)
 
Ja się bawię w tworzenie linków symbolicznych. Z tego, co wiem to w QTS 4.2 synchro z udostępnionych udziałów ma być w standardzie.
Póki co, na adminie w qnapie przez ssh wykonujemy taki skrypcik:
Bash:
cd /share/homes/user/.Qsync 
ln -s /share/udzial udzial

gdzie user to nazwa użytkownika, a udzial to nazwa folderu udostępnionego.
 
zrób mu osobny udział gdzie podlinkujesz w QNAPie potrzebne rzeczy z folderu z dokumentacją.

Raz miałem taki przypadek, zrobiłem skrypt w Windows który synchronizował zawartość jednego folderu z NAS do komputera (user mógł mieszać w tych plikach, ale każda synchronizacja powodowała wczytanie danych z serwera), ale nie dawał dostępu do samego NAS'a. Ot zabawy z XCOPY i cmd :)

Ale na Qnapie folder ten jest tylko w katalogu .Qsync. Da się to podlinkować dla użytkownika z zewnątrz?
 
QSync musi być zainstalowany to fakt oczywisty. Ściągnie tylko te pliki/foldery do których ma uprawnienie. ( pozycja Share folders with a group w dokumentacji przez Ciebie wskazanej )
 
Ja sam na początku miałem tak że w katalogu Qsync nie miałem żadnego katalogu. Wszyscy byli podłączeni do QSync po prostu.
Najlepsze jest to że każdy widział tylko swoje pliki wrzucone. Bez żadnej konfiguracji wstępnej widoczność plików, którym jest się autorem bezcenna :)

Jako admin widziałem wszystkie :)