Pomoc Szybkość synchronizacji Qsync

bosman

Passing Basics
Beginner
20 Marzec 2018
13
1
3
124
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam, synchronizuję katalog z plikami na PC z WIN10 do NAS (po SSL) . Prędkość kopiowania plików to ok. 50-200 kb/s. NAS jest w innej sieci niż komputer. Synchronizacja za pomocą qsync przez internet. Czy taka prędkość transferu to norma? Czy mogę ją poprawić i jak? Nie potrzebuję super speedu, ale to trochę wolno teraz się odbywa. Dzisiaj kopiowały się 3 pliki w sumie ponad 20 Mb przez kilka minut. Podejrzewam, że temat był poruszany, ale nie mogłem nic znaleźć na forum. Dziękuję za sugestie :)


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180315
Model serwera: QNAP TS-251A
 
A łącza nie są obciążone? Powodów może być tak naprawdę wiele. Jak wygląda transfer w sieci LAN?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
LAN nie jest obciążony. Transfery lokalne są bardzo dobre. Na klientach są zmapowane katalogi NASa i pliki uruchamiane z NASa działają tak jak lokalnie, czyli szybko. Połączenie do internetu też działa normalnie. Aktualnego dostawcę internetu mam kilka lat i jest ok. Qnapa mam od niedawna i dopiero się go uczę, ale moje podejrzenia kieruję na jakiś serwer pośredni QNAP, który łączy NAS z klientem w przypadku połączenia przez otwarty internet (qsync). Czy dobrze rozumiem topologię takiego połączenia?
A może ja to jakoś nie tak ustawiłem. Jak wy to robicie? Tzn jak sensownie i prosto ustawić dostęp przez internet do plików na NAS z komputera który jest w innej sieci LAN? :)
 
Rozumiem,
czy to oznacza że nikt nie używa qsync? :) Inaczej zapytam: kto używa qsync na co dzień i czy ma podobne jak ja doświadczenia (minimalny transfer)? Nie mam za bardzo chęci na wdrażanie VPN i nawet nie widzę sensu (adres IP publiczny + konfiguracja). Dla mnie idealnym, bo prostym, rozwiązaniem jest qsync. Wydaje mi się, że qsync jest bezpieczny (SSL). Chciałbym stosować to gotowe rozwiązanie, ale trudno jest przy takim transferze. Kto z Was ma doświadczenie z qsync? :)
 
Cześć,
Używałem Qsync lokalnie w sieci przez pewien czas. Bez SSL chodził normalnie, jak to na kablu. Z chwilą włączenia SSL transfer leciał na łeb na szyję.
Nie dociekałem przyczyn. Teraz i tak go już nie używam.
Pzdr.
 
Korzystam z qsync na codzień i nie mam problemów z transferem. Zaproponowałem VPN bo osobiście w taki sposób dostaje się do zasobów NAS. Qsync służy do innych celów jak np. synchronizacja 2 folderów w których trzymam pliki na których pracuję na różnych urządzeniach.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Ja właśnie potrzebuję synchronizacji katalogów miedzy urządzeniami :). Sprawdziłem bez SSL i jest dużo lepiej. Transfer ok 1Mb/s do NAS. Pobieranie nadal wolno bo ok. 150 kb/s. Nie jest to bardzo szybko, ale kilku megowy plik idzie w kilka sekund do NASa. Srokacz - dziękuję za sugestię wyłączenia SSL. Mam nadzieję, że QNAP postawi jakiś serwer w Europie i transfery wzrosną. Także po SSL. Dziękuję za pomoc.