szybkość wydruku

gp_pilot

Nowy użytkownik
Noobie
30 Maj 2008
5
0
1
Witam wszystkich!
Jestem nowym userem QNAP TS-109, używam go w pracy podłączony jest do małej sieci 8 komputerów, mój problem polega na tym, ze mam podłączona drukarkę do qnapa ale niestety drukowanie odbywa się bardzo wolno, dużo wolniej niż odbywało się to jak drukarka była podłączona do jednego z komputerów i udostępniona, nie wiem czy jest o spowodowane złą konfiguracją przeze mnie czy jakiś inny powód. Proszę może o jakaś instrukcję instalacji drukarki, generalnie pojawia sie od razu po podłączeniu jej do portów usb ale tak jak mówię strasznie opóźnia wydruki.
 
Jaka to jest drukarka?

Opoznienie wynika w trakcie drukowania czy w trakcie przygotowania do druku. Jakie to jest opoznienie?
 
Jest to drukarka hp1022, po kliknięciu drukuj przy dobrze skonfigurowanej drukarce trzeba odczekać jakieś 2min dopiero następuje wydruk
 
z tego co sie nie myle kumpel ma podobny model hp z serii 102x ...
i nie musi tak dlugo czekac... jutro bede mial wiecej informacji
 
I jak tam z tą drukarką?
Pozatym mam taki problem ze kazdorazowo kiedy chcę podłączyc sie do drukarki z kolejnego komputera za każym razem mam komunikat ze serwer nie ma zainstalowanych prawidłowych sterowników do drukarki, jak te sterowniki zainstalować dla serwera?
 
dobrze ze przypomniales bo zapomnialbym odpisac...

a wiec ... rozmawialem ze znajomym, jednak nie mial tego modelu podlaczonego przez qnap'a...

natomiast z tego co sie dowiedzialem od QNAP'a, czy jest to normalne... "nie jest to normalne"
i zadali pytanie:
1) czy tak jest od samego poczatku?

2) czy instalacja nowego firmwareu dalej problemu nie rozwiazuje?
 
Witam!
No niestety tak jest od początku, instalacja nowego oprogramowania nie pomaga ale na szczęście zakupiłem dwa te serwery i bedę dziś instalował ten drugi, zobaczę czy będzie działo się to samo jeśli nie to znaczy że jest coś nie tak z tym qnapem dzięki za odpowiedz i napiszę co i jak
 
Czy komuś udało się rozwiązać ten problem
Dodam że przy próbie zmiany ustawnień pod autocad operacja trwa dobre kilka minut
 
Dołączę się do wątku. Mam drukarkę tej samej serii HP1020. U mnie wygląda to inaczej, a mianowicie: Drukarka jest wykrywana przez mojego Qnapa 209 II (w sekcji drukarki USB) natomiast nic nie mogę wydrukować! Nie pojawia się żaden błąd, nic czym mógłbym się zasugerować.

Jakieś pomysły co z tym zrobić?
 
Problem wydaje się nie być zależny od drukarki. Ja mam Canona Pixime 4200.
Jakakolwiek próba otwarcia właściwości, zmiany czegokolwiek w ustawieniach ( papier, podajnik, jakość druku itp) to kilkadziesiąt sekund. W tym czasie obciążenie procka w qnapie 100%.
Na sam wydruk czy nawet jego podgląd trzeba czekać podobnie.
Jak tylko przetrawi "zadanie" dla drukarki obciażenie spada do ~20%.
Generalnie takie działanie czyni printserwer nieużywalnym :(
Drukarka wraca pod jeden z kompów.
 
Ja we właściwościa drukarki (canon IP4000) ustawiłem "drukuj bezposrednio do drukarki" i zaczęło śmigać, ale nie ma informacji o zużyciu atramentu itp.

Pozdrówka
Marek
 
infomedia napisał:
ale nie ma informacji o zużyciu atramentu itp.
myślę że jest to normalne przy printserwerach ... sam też tak mam przy routerze do którego podłączona jest drukarka.
 
alfsky napisał:
Problem wydaje się nie być zależny od drukarki. Ja mam Canona Pixime 4200.
Jakakolwiek próba otwarcia właściwości, zmiany czegokolwiek w ustawieniach ( papier, podajnik, jakość druku itp) to kilkadziesiąt sekund. W tym czasie obciążenie procka w qnapie 100%.
Na sam wydruk czy nawet jego podgląd trzeba czekać podobnie.
Jak tylko przetrawi "zadanie" dla drukarki obciażenie spada do ~20%.
Generalnie takie działanie czyni printserwer nieużywalnym :(
Drukarka wraca pod jeden z kompów.

A to dziwne. Ja mam ip4200 i działa jak burza...
mialem tak na 209, mam i na 219