Pomoc Telefon pod androidem nie widzi QNAPa

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

insersuppr

Nowy użytkownik
Noobie
17 Styczeń 2018
6
1
3
42
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11b (Wi-Fi 1)
Witam,

mam dość kuriozalną sytuację,
Telefon pod androidem przestał widzieć w sieci wewnętrznej - wifi - Qnapa, Qfile czy Qmanager nie ma dostępu nawet przy ręcznym ustawieniu.
Sprawdzając dostępne urządzenia aplikacją FING - qnap wogóle się nie pojawia.
I tutaj dziwna sytuacja, stary tablet ( z androidem 6 ) widzi qnapa i może się z nim połączyć. Tak samo inne urządzenia ( Laptop pod linuxem, desktop pod windowsem...)

IP wszystkich urządzeń są ustawione na sztywno na routerze.
Nie mam pomysłu co to może być, wydaje się żę problem jest między routerem a telefonem, ale nie mam pomysłu gdzie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0435
Model serwera: QNAP TS-251
 
Czy była aktualizacja z Google Play? jeśli tak, to może nowa wersja coś psuje.
Ja bym usunął i zainstalował ponownie na tel Qunapa aplikacje.
Ewentualnie użył innej apki do zobaczenia czy widzi zasoby udostępnione.
Ja używam do synchronizacji SyncMe Wireless – Applications Android sur Google Play
Z Qnapa tylko music station.
 
Pawle,
dziękuję za odpowiedź,
- nie nie było aktualizacji z google Play, mimo to odinstalowałem i zainstalowałem qfile i qmanager od nowa, jednak nic to nie pomogło
- kłopotem wydaje się być coś na drodze router telefon ( telefon bez kłopotu łączy się z wifi a dalej z internetem, tak samo z drukarką i innymi elementami sieci, wyjątkiem pozostaje NAS

aplikacja na telefon : FING ( którą sciągnałem aby móc sprawdzić elementy sieci) również nie widzi QNAPa, więc wygląda na to że to nie kwestia applikacji mobilnych ( qfile, qmanager) a telefonu który nie widzi dysku.
Może to jakieś ograniczenie samego routera - TP LInk MR3420 który nie wydala przy tylu urządzeniach.
 
Niestety, ale telefon i jego IP nie jest na czarnej liscie,
przynajmniej w podstawowych ustawieniach t.j.

dziś trochę testowałem aplikacją ES Explorer, i tutaj skanowanie sieci pozwala zobaczyć Qnap w urządzeniach sieciowych LAN i FTP , niestety brak możliwości połączenia ( nie wyświetla się nawet okienko z danymi logowania).

Pawle, dzięki Twojej uwadze dot. czarnej listy i IP, nadałem telefonowi całkiem nowe IP o dość odległym numerze ( tak aby mieć pewność, żę router raczej nie miał szans nigdy go nikomu przyznać). I tutaj niespodzianka, wszyskto działa. Kłopotem był jakiś konflikt w zakresie adresów IP.

Dzięki za pomoc i pomysły.

I.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.