Pomoc The file system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run

kazuyo198011

Passing Basics
Beginner
2 Październik 2017
29
2
3
44
QNAP
QBack-25
Ethernet
10 Mbps
Witam!
Co może być przyczyną zwiechy Qnap-228? Kilak dni pracował poprawnie po ok 8h. Zamykałem go zdalnie z telefonu będąc w pracy. Dzisiaj zrobiłem to samo. Wracam po 8h a nas dalej pracuje ale nie można się w żaden sposób do niego dostac (ssh, www). Po wyłaczeniu i ponownym włączeniu - oczywiście posypał się systemu plików. Nas pracuje tylko jako zdalny magazyn. Dwa nowe dyski Wd Blue 2Tb i Toshiba 3 Tb. Gdzie szukać przyczyny?

Ogólnie to mój pierwszy nas. Z tego co widzę model ts-228 to zwyczajnie porażka. Albo produkty Qnapa są po prostu takie. Warto było zostać przy bananapi z dyskiem twardym. Miał to samo i był 1000 razy szybszy. Pracował 24/7 i miał dwie awarie w roku jak dysk zdechł. Ten sprzęt każdą czynność robi godzinami - nawet zwykłe generowanie miniatur zajmuje dwa/trzy dni. W tym czasie proc ledwo zipie a jak wiatraki nie pracuja na full to dyski się gotują. Kto to ku*wa zaprojektował???
 
po wyłaczeniu i ponownym włączeniu - oczywiście posypał się systemu plików.
Zainicjuj nas na nowym dysku i sprawdz czy tam usterka się powtarza, jak tak to nas do reklamacji.
Jeśli nie , to masz walnięty firmware i POLECAM wgranie FW od nowa - tak = wyczyszczenie dysków.

let the flames burn!

jebnij się w czoło i popraw młotkiem - kupiłeś jednego z tańszych NASów , nie powyłączałeś zbędnych usług i masz pretensje do świata!

skoro tak Ci się bananaPi podoba to wracaj tam i nie zawracaj głowy tutaj ludziom...
 
po wyłaczeniu i ponownym włączeniu - oczywiście posypał się systemu plików.
Zainicjuj nas na nowym dysku i sprawdz czy tam usterka się powtarza, jak tak to nas do reklamacji.
Jeśli nie , to masz walnięty firmware i POLECAM wgranie FW od nowa - tak = wyczyszczenie dysków.

let the flames burn!

jebnij się w czoło i popraw młotkiem - kupiłeś jednego z tańszych NASów , nie powyłączałeś zbędnych usług i masz pretensje do świata!

skoro tak Ci się bananaPi podoba to wracaj tam i nie zawracaj głowy tutaj ludziom...

Nikt od razu nie kupuje Porsche...
Mam włączone tylko to co potrzebne...