Udzielamy pomocy The file system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run

Dyskusja w 'Zdalny dostęp oraz sieć komputerowa' rozpoczęta przez użytkownika kazuyo198011, 5 Październik 2017.

Ładowanie...
  1. kazuyo198011

kazuyo198011 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    08:10
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    QBack-25
    Ethernet:
    10 Mbps
    QBack-25 10 Mbps
    Witam!
    Co może być przyczyną zwiechy Qnap-228? Kilak dni pracował poprawnie po ok 8h. Zamykałem go zdalnie z telefonu będąc w pracy. Dzisiaj zrobiłem to samo. Wracam po 8h a nas dalej pracuje ale nie można się w żaden sposób do niego dostac (SSH, www). Po wyłaczeniu i ponownym włączeniu - oczywiście posypał się systemu plików. Nas pracuje tylko jako zdalny magazyn. Dwa nowe dyski Wd Blue 2Tb i Toshiba 3 Tb. Gdzie szukać przyczyny?

Ogólnie to mój pierwszy nas. Z tego co widzę model ts-228 to zwyczajnie porażka. Albo produkty Qnapa są po prostu takie. Warto było zostać przy bananapi z dyskiem twardym. Miał to samo i był 1000 razy szybszy. Pracował 24/7 i miał dwie awarie w roku jak dysk zdechł. Ten sprzęt każdą czynność robi godzinami - nawet zwykłe generowanie miniatur zajmuje dwa/trzy dni. W tym czasie proc ledwo zipie a jak wiatraki nie pracuja na full to dyski się gotują. Kto to ku*wa zaprojektował???

2. pigers

pigers GOD's left hand - careful - he don't care anymore. Administrator

Miejscowość:
    Nysa
    Local Time:
    Oceny:
    +1 028 / 28 / -12
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Synology:
    huh ? I do not collect crap
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x53 1 GbE
    Zainicjuj nas na nowym dysku i sprawdz czy tam usterka się powtarza, jak tak to nas do reklamacji.
    Jeśli nie , to masz walnięty firmware i POLECAM wgranie FW od nowa - tak = wyczyszczenie dysków.

let the flames burn!

jebnij się w czoło i popraw młotkiem - kupiłeś jednego z tańszych NASów , nie powyłączałeś zbędnych usług i masz pretensje do świata!

skoro tak Ci się bananaPi podoba to wracaj tam i nie zawracaj głowy tutaj ludziom...

3. kazuyo198011

kazuyo198011 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    QBack-25
    Ethernet:
    10 Mbps