Help Truecrypt w QNAP

Nicodem

Nicodem

Staff
Contributor
Aug 15, 2008
144
3
18
44
Warszawa
Znalazłem taką stronkę o urządzeniu konkurencji:
http://www.chimeric.de/projects/nslu2

wychodzi na to że jednak Truecrypt da się zainstalować na słabszych urządzeniach i działa!

Jeden użytkownik TS-209 twierdzi nawet że uruchomił i wszystko działa mu poprawnie. Niestety obiecał HOW-TO i zamilkł...

https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=8 ... &sk=t&sd=a

czy ktoś z Was, kto ma dostęp do 209 i zna się na linuxie na tyle aby dobrze aby przeprowadzić kompilację dla ARM mógłby to potwierdzić?
dla mnie możliwość połączenia Truecrypt+QNAP = NAS doskonały :). Szyfrowanie dysków jest ważne. Dziwne że większość NASów nie ma tego od razu. Tym bardziej że procesory marvel'a użyte np w QNAP mają pewne wsparcie sprzętowe do szyfrowania.

Od razu uprzedzam pytanie SiLAS'a - 'a po co szyfrować skoro dysku z QNAP nie da się przeczytać gdzieś indziej'?
Bezpieczeństwo. Jeśli ktoś ukradnie całego NASa z firmy to może mieć dostęp do wszystkich danych. Z założenia NAS służy do backupu wszystkich istotnych danych w firmie. Kradzież 1 urządzenia to jakby kradzież dysków ze wszystkich stacji roboczych. Zaszyfrowanie dysku daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Druga sprawa to to że dyski QNAP są formatowane w ext3 i zapewne (nie wiem, nie próbowałem, mogę się mylić!) ich podmontowanie na innym komputerze z dystrybucją linux'a nie powinno stanowić dużego problemu.
 
Paollo

Paollo

Entry Technician
Q Associate
Dec 1, 2008
81
22
8
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.