Pomoc TS-112 - fatalne transfery - ciąg dalszy serialu...

Flashman

Entry Technician
Q Associate
15 Sierpień 2013
67
9
58
QNAP
TS-h886
Ethernet
1 GbE
Witam,:Hello:
temat jakiś czas temu tłukłem tutaj na forum, jak dotychczas nie udało się skutecznie problemu rozwiązać. Ponieważ w planach mam przesiadkę na inny system, postanowiłem powalczyć z moim TS112, nie mając nic do stracenia.
A sprawy mają się mianowicie następująco:
od czasu zmiany systemu QTS z 3.8.3 na 4.x.x dramatycznie spadła szybkość transferu plików pomiędzy NAS a komputerami w sieci LAN. Poprzednio uzyskiwałem transfery na poziomie 40-50 MB/s (SAMBA), obecnie nie przekraczają 10-15 MB/s, a często przepływność jest dramatycznie niska i wynosi 1MB/s!!! X-(Dodam, że sprawdzałem przy włączonych usługach domyślnych (Multimedia Station, File Station, Music Station), i po wyłączeniu wszystkiego, co się dało - efekt bez zmian. Obciążenie procesora waha się w granicach 12-20%, RAM około 40-50%. Zmieniłem konfigurację karty sieciowej (Jumbo frames - 4074) - zarówno na routerze jak i PC. Bez zmian! Połączyłem bezpośrednio PC z NAS - bez efektu! Sprawdziłem HDD w poszukiwaniu błedów (bad sectors, files system) - wszystko wygląda OK... Postawiłem nawet QTS 4.1 w wersji beta - też nic to nie zmieniło...
Korci mnie, żeby zrobić downgrade do wersji 3.8 - jeśli Drodzy Forumowicze potwierdzicie, że nic się z tym badziewiem nie da zrobić to chyba tylko to mi pozostaje. Za grzebanie w konsoli linuxa się nie biorę, jestem na to za cienki, poza tym dla zwykłego usera albo system działa zgodnie ze specyfikacją albo powielamy przekazy reklamowe działu marketingu:-&
 
Wyeliminowałem wpływ sieci i PC - niezależnie od sposobu podłączenia (LAN, cross-link) i dostępu z różnych końcówek (stacjonarny PC, laptop z kartą 1Gb/s) wydajność transferu jest podobna (czyt. marna).

Jumbo frames? ...a tak w przypływie desperacji chciałem sprawdzić, jak to się przekłada w realu na transport sieciowych pakietów (zgodnie ze specyfikacją: duże pliki chodzą lepiej, małe się haczą), przywróciłem domyślne MTU 1500, hawk!
 
I co... Jak wyłączysz wszystkie usługi w tym bibliotekę multimediów i zainstalowane aplikacje oraz dla upewnienia zrestartujesz serwer to nadal masz niski transfer?

Co to znaczy? Bo w szkole na języku polskim chyba tego nie brałem.
 
Witam,
mam dokładnie ten sam problem, po zainstalowaniu wersji 4.0 czy nawet 4.1 , TS-112 własciwie nie działa....
Czy kotś używa tego badziewia i może powiedzieć, że to po prostu działa???
 
Silas ty masz taki sprzęt, a myślałem że tylko na wersjach Pro latasz :) aw kwesti tematu to takie głupie pytanie jak ci sie udało osiągnąc transfer rzedu 40-50 MB/s? mi na żadnym z moich Qnapów się to nie udało a sieć mam 1GB a i Qnapy nie takie liche bo to TS-210 i TS-420
 
I wszystko działa, łacznie ze skanowaniem multimediów? I transfer jest do przyjęcia?
To badziewie ma instrukcję obsługi. W prawym górnym rogu interfejsu klikasz w małą ikonkę lupy, wpisujesz słowo 'multimedia' i wyskakują hasła z pomocy. Po przeczytaniu ze zrozumieniem znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie.


Silas ty masz taki sprzęt, a myślałem że tylko na wersjach Pro latasz :)
Gdzie... Mój QNAP to prototyp TS-509 Pro:
apool.qnapclub.pl_temp_qnap_ts_509_silas_development_station_1.jpg apool.qnapclub.pl_temp_qnap_ts_509_silas_development_station_2.jpg

mi na żadnym z moich Qnapów się to nie udało a sieć mam 1GB a i Qnapy nie takie liche bo to TS-210 i TS-420
Prędkość interfejsu 1 giga była nawet 6 lat temu w serwerach domowych QNAP. Za przetwarzanie operacji I/O w Twoim serwerze jest odpowiedzialny zintegrowany SoC na energooszczędnej platformie ARM. A więc nie możesz porównywać go do wyników z Intel86.

upload_2014-1-28_11-0-30.png


PS. rithien miał prędkości z rzędu 100-120 mb/s zapychając interfejs.
:D
 
TS-112 ... nigdy nie sprawiał mi problemów z transferami.
W sieci domowej TS-112->1GB router TP-Link -> PC-ty .. transfery na rekordowo wysokim poziomie 55MB/s z włączonymi wszelakimi usługami.
Po wyłączeniu tego czego nie potrzebuję transfery na poziomie 65-75MB/s.
Musi coby być coś nie tak u kolegi.
 
hmmm no to nie wiem jedyne co mi do głowy przychodzi z komponentów które mogą być nie halo to switch TP-Link bo NAS-y praktycznie w ostatnm tygodniu były stawiane od nowa a co do switcha to nigdy nie miałem zaufania do tej firmy a ostatnio jego obudowa zmieniła kolor z białego na jakiś taki brązowawy :p