Pomoc TS-112 i TS-253A 4G - jak sensownie połączyć?

siewior

Nowy użytkownik
Noobie
21 Maj 2020
14
0
1
39
Gdańsk
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witajcie,

posiadam od kilku lat TS-112P, obecnie z nowym dyskiem WD RED 2TB. Jakieś 2 lata temu kupiłem drugi serwer TS-253A 4G, w którym pracują w RAID1 dyski Seagate IronWolf 4TB.

Od początku mam to połączone w sieci domowej. Obecnie w obu QNAPach w Menadżerze Kopii Zapasowych mam zrobione połączenie RTRR. W starym TS-112 mam uruchomiony serwer RTRR, natomiast w nowszym TS-253A zestawione połączenie i replikację danych z foledrów 'Multimedia' oraz 'homes' aby dane w czasie rzeczywistym, dla bezpieczeństwa kopiowały się na stary serwer. Stary służy jedynie jako właśnie dodatkowy zapas do RAID1 w serwerze głównym, tym nowszym.

Tak to kiedyś wymyśliłem no i niby działa. Do niedawna w TS-253 miałem 2x2TB WD RED, ale jeden z nich po nieco ponad dwóch latach zaczął wykazywać bad sectory w strefie SMART. Oddałem do reklamacji i przysłali nowy. Dlatego ten nowy włożyłem do starego TS-112, a do TS-253 kupiłem 2x4TB IronWolfy.

Może macie jakieś pomysły jakie jeszcze są sposoby replikacji danych na ten stary TS-112. Wiadomo, macierzy RAID5 nie zrobię, ale inne pomysły?
:)

Z góry dzięki!