TS-209 II czy TS-209 II Pro

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika Marcin, 20 Listopad 2008.

Ładowanie...
  1. Marcin

Marcin Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:54
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam wszystkich :)

Mam zamiar kupic model TS-209 II albo TS-209 II Pro.
    Chcialbym sie dowiedziec co o nich sadzicie ?
    Czy jest sens wydawania ekstra kasy na model TS-209 Pro, czy posiada az tak wielkie zmiany, bo ja ich nie widze :))
    Wogle co sadzicie na temat pracy Qnapa, czy dac sobie z nim spokuj i kupic jakis inny Nas, zastanawialem sie tez nad Netgear Ready Nas NV+, albo Ready Nas Duo.
    Chodzi mi o to ze troszke to kosztuje i chcialbym sie pocieszyc tym troszke dluzej, czy moje dane sa bezpieczne na Qnapie ?
    Mialem kiedys Synology, i nigdy wiecej bym go nie kupil przez niego zgubilem cala muze, wiec poszukuje czegos bardziej pewnego, czy moge zaufac Qnapie ?
    Poprostu jezeli macie te modele,napiscie cosod siebie -czy jestescie zadowoleni, czy na dzien dzisiejszy kupili byscie cos innego.
    Za wszystkie opinie bede bardzo wdzieczny :)))

Pozdrawiam
    Marcin

2. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    04:54
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Roznica miedzy PRO a bez PRO byla juz omawiana chyba setki razy. No ale po raz 101:
    PRO ma obsluge NFS i wspolpracuje z ActiveDirectory Micro$oftu.

Jesli QNAP ma pracowac w domu to raczej nie warto kupowac PRO, tymbardziej ze NFS mozna zainstalowac sobie samemu bez wiekszych problemow. Roznica w cenie wynika z kosztow jakie musi poniesc QNAP za oplacenie licencji AD.

Sam mam 209PRO II. Jestem zadowolony choc sprzet ma kilka wad. Przede wszystkim - jest glosny. Zastosowany wiatrak jest kiepskiej jakosci i po kilku miesiacach QNAP halasuje juz znaczaco. Same dyski (SAMSUNGi) sa w miare ciche, choc takze po kilku miesiacach 'rozbujaly' sie.
    Co do bezpieczenstwa danych - zalezy co bedziesz robil. Jak przekombinujesz to takze mozesz stracic dane. Ale w 99% przypadkow - to na wlasne zyczenie. I do tego zazwyczaj wystarczy odrobina zimnej krwi, kontakt z serwisem QNAP (w jezyku ang) i pozwolenie ich pracownikom na wejscie na serwer. Zazwyczaj udaje sie uratowac dane. To wazne. Nie kombinowac na wlasna reke!

Ogolnie - polecam. Masz wiecej pytan - zapraszam przez prywatna poczte na forum.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.