Pomoc TS 212 P pierwsze problemy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

jabol

Nowy użytkownik
Noobie
7 Sierpień 2012
7
2
3
45
Łódź
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Witam wszystkich ,
Posiadam Qnap TS-212P już z nowym softem 4.1.2 , ale na poprzednim również miałem ten sam problem . Podstawowy to QNAP zdych po nocy , jeszcze wczoraj pracowałem na nim koło 23 wyłączyłem kopiowanie na dysk USB (myślełem że to może to ) . Rano gleba diody się świecą ale nie można dostać się do urządzenia , tylko wyłączenie i ponowne załączenie wznawia pracę . Nie ma połączenia w sieci , ustawiony jest na sztywno adres . Problem powtarza się cyklicznie . Eup i harmonogram zasilania wyłączony
Drugi jaki znalazłem to problem z replikacją po RtRR do FTP . Ustawienia ok test przechodzi , ale w momencie parowania katalogów ucina ostatnią literę z serwera FTP co powoduje błąd podczas replikacji . Jak na serwerze mam katalog Excel to pokarze Exce i zapisze taką konfigurację . Replikacja działa tylko za pierwszym razem w momencie jak zmienię na serwerze katalog ucinając ostatnią literę , z drugim razem już nie będzie replikował ?
 
Posiadam Qnap TS-212P już z nowym softem 4.1.2 , ale na poprzednim również miałem ten sam problem . Podstawowy to QNAP zdych po nocy , jeszcze wczoraj pracowałem na nim koło 23 wyłączyłem kopiowanie na dysk USB (myślełem że to może to ) . Rano gleba diody się świecą ale nie można dostać się do urządzenia , tylko wyłączenie i ponowne załączenie wznawia pracę . Nie ma połączenia w sieci , ustawiony jest na sztywno adres . Problem powtarza się cyklicznie . Eup i harmonogram zasilania wyłączony
A co mówią logi?
Zainstaluj QNAP Diagnostic Tool i prześlij dump log'ów. Zwłaszcza Kernela.
 
Posiadam Qnap TS-212P już z nowym softem 4.1.2 , ale na poprzednim również miałem ten sam problem . Podstawowy to QNAP zdych po nocy , jeszcze wczoraj pracowałem na nim koło 23 wyłączyłem kopiowanie na dysk USB (myślełem że to może to ) . Rano gleba diody się świecą ale nie można dostać się do urządzenia , tylko wyłączenie i ponowne załączenie wznawia pracę . Nie ma połączenia w sieci , ustawiony jest na sztywno adres . Problem powtarza się cyklicznie . Eup i harmonogram zasilania wyłączony
A co mówią logi?
Zainstaluj QNAP Diagnostic Tool i prześlij dump log'ów. Zwłaszcza Kernela.
Dzięki za zainteresowanie , instalowałem Diagnostic Tool , wykonuje dump ale nie mogę go pobrać , przekierowuje do linku i cisza nie pobiera ...
 
Zmieniałem nic nie pomaga FF i IE , przekierowuje na katalog filemanager/........ i biała plansza nic po za tym , co do FTP nadal problem występuje , natomiast co do zawieszania jestem już na 95 % pewien że winę ponosi zewnętrzny dysk WD , po odłączeniu QNAP na następny dzień pracuje i jest dostępny
 
A serwer www włączony ? Aha i czy zmieniałeś może domyślny port WebUI Qnapa ? Bo Qnap Diagnostic tool idzie domyślnie na 8080, wiec musisz w linku podmienić na swój właściwy.
Wyłączyłem wszystkie usługi które były mi nie potrzebne , portów nie zmieniałem , tylko przekierowanie z zewnątrz ale problem występuje również w wewnątrz sieci
2.0 czy 3.0 USB ?
2.0 , dysk podłączam w ciągu dnia wszystko ok , po nocy na następny dzień QNAP pracuje ale dostępu brak , tylko restart
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.