Pomoc ts-251 raid 1, wymiana dysków z 3TB na 4 TB

Yokusti

Entry Technician
Q Associate
30 Październik 2015
46
3
8
46
Poland
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
WItam,

Chcę wymienić dyski z 3TB na 4 TB mam Raid 1, z tym że jak wchodzę w pamięć masową i migawki widzę/przegląd to widzę, że nie ma założonej puli pamięci. Natomiast wchodzę w pamięć masowa migawki/DataVol 1 (ststem) --> mogę skorzystać z "wymieniaj dyski jeden po drugim" czy bez tej puli mogę skorzystać z tej opcji i rozpocząc proces wymiany dysków na większe bez utraty danych? By the way. Rozpoczynamu najpierw od dysku 2? Ile musi być wolnej przestrzeni na dyskach aby proces przezedł? Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    81 KB · Wyświetleń: 34
  • 2.jpg
    2.jpg
    112 KB · Wyświetleń: 31
masz RAID 1, więc wymieniasz dyski 1 po 1
wysuń dysk #1 - zamień na nowy, wsuń i poczekaj na odbudowę (nas ci bedzie marudził w tym czasie ..)
jak się skończy to samo z dyskiem #2
 
masz RAID 1, więc wymieniasz dyski 1 po 1
wysuń dysk #1 - zamień na nowy, wsuń i poczekaj na odbudowę (nas ci bedzie marudził w tym czasie ..)
jak się skończy to samo z dyskiem #2
Ale oczywiście korzystająć z funkcji "wymieniaj dyski jeden po drugim? Czy ot tak w czasie pracy wyciągnąć dysk 1 i włożyć większy i proces wystartuje automatycznie?
 
Czy ktoś może opisać co źle zrobiłem?
Bo miałem dwa dyski w RAID1 po 4TB.
W QNAP wybrałem opcję wymień i dysk nr2 wypiłem i wsadziłem większy (zrobiła się automatyczna odbudowa RAID1) - wszystko ok.
Zrobiłem to samo z dyskiem pierwszym (podstawowym), dałem opcje wymień, pojawiła się informacja, że można wymienić, podłączyłem nowy dysk i brak dostępu do zarządzania qnapem.
QNAP Qfinder również nie widzi urządzenia.
Czy czekać czy wsadzić stary dysk?
 
Zaraz sprawdzę dysk jest nowy :) ale możliwe jest wszystko. Podłączyłem stary.
Połączono posty:

Dysk zdrowy, podłączyłem przed chwilą do komputera i wszystko w normie wg parametrów SMART
Dysk to: ST8000NM000A-2KE101 8001,5 GB
Taki sam już tam jest wsadzony i teraz chciałem drugi dodać i zwiększyć pulę do 8TB z 4TB, ale nie poszło coś.
QNAP to: TS-231+
Połączono posty:

Wyłączyłem QNAP, podłączyłem mniejszy dysk w to samo miejsce i teraz uruchomiła się ponownie przebudowa, tylko że przebudowa teraz idzie na ten mniejszy dysk.
Czy to oznacza, że teraz system wystartował z dużego dysku i jak odłączę mały (wyłączę qynap) i wsadzę większy dysk to będzie odbudowa na nowy i wszystko powinno działać?
 
Wyłączyłem QNAP, podłączyłem mniejszy dysk w to samo miejsce i teraz uruchomiła się ponownie przebudowa, tylko że przebudowa teraz idzie na ten mniejszy dysk.
Normalne.

Czy to oznacza, że teraz system wystartował z dużego dysku
Tak.

jak odłączę mały (wyłączę qynap) i wsadzę większy dysk to będzie odbudowa na nowy i wszystko powinno działać?
Tak powinno być.

Wg SMARTa dysk jest okej, a test programem producenta dysku też mówi że jest okej ?

Mam nadzieję że porządnie wcisnąłeś ten dysk do QNAPa xD
Połączono posty:

i otwórz swój temat leniu jeden !
 
Ktoś pomoże ? Wymieniłem dysk na ten większy z odbudowanym raidem
Hasło na admina już nie działa, to normlane? Logowanie SSH również nie działa.
Można się logować na inne konta, ale na admina już nie.
Dlaczego? Tylko reset wchodzi w grę ?
Czy po resecie wszystko od nowa trzeba konfigurować?
Czy odbudowa na dysk drugi idzie teraz? Czekać czy co zrobić?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wymiana dysków
  2. Raid
  3. ssd na system
  4. wiekszy dysk w raid1
  5. Wymiana dysku
  6. nie działa hasło admina
  7. wymiana dysków na większe
  8. jak wymienić dyski na większe
  9. ST8000NM000A
  10. ts-251 dyski
  11. wymiana smr na cmr
  12. wymieniaj dyski jeden po drugim
  13. TS-230 wymiana dysków