Pomoc TS-251A+TR-004 i UPS CyberPower UT850EG

wally79

Passing Basics
Beginner
16 Luty 2017
17
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, w ostatnim czasie zakupiłem sobie moduł rozszerzający TR-004 pod swój serwer. Z racji tego że serwer mój jest zabezpieczony UPS CyberPower UT850EG w taki sposób, że w przypadku braku zasilania serwer ma się sam wyłączyć po upływie 5 minut od utraty zasilania z sieci. Teraz myślę nad zabezpieczeniem modułu rozszerzającego TR-004. Chciałbym by podobnie jak serwer moduł ten w przypadku braku zasilania zabezpieczyć w taki sposób by ten automatycznie wyłączył się po upływie 5 minut od utraty zasilania z sieci. Czy wystarczy że moduł po podłączeniu do serwera kablem USB sam będzie wiedział jak się zachować zaczytując niejako konfigurację z serwera? Czy lepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku skonfigurowanie UPS z poziomu serwera w taki sposób że w przypadku wystąpienia awarii serwer (system przejdzie w tryb automatycznej ochrony) gdzie NAS zatrzyma wszystkie uruchomione usługi i odinstaluje wszystkie woluminy, aby chronić dane? Które z przedstawionych rozwiązań będzie dla mnie lepsze? Proszę o pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware
: 4.4.2.1310 Build 20200519
Model serwera: QNAP TS-251A (16GB RAM)
 
Nie mam, ale się przymierzam :) z tego co wyczytałem z instrukcji,

The RAID enclosure enters standby mode under the following conditions:
• The host enters hibernation or standby mode or is powered off.
The RAID enclosure only enters sleep mode if the USB power design of the host supports this feature.

Może to działać następująco.
1) Podpinasz i TS i TR do UPS.
2) W momencie kiedy TS sie wyłączy albo przejdzie w standby, to TR też przechodzi w standby i wydaje się być wtedy bezpieczny
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-251a