Pomoc TS-251B - nietypowa migracja danych

enkoder

Passing Basics
Beginner
7 Luty 2020
11
2
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495 Build 20201123
Model serwera: QNAP TS-251B 4G (RAM rozbudowany do 6GB)

Witam wszystkich, jestem nowym posiadaczem NASa, tzn. mam już go ponad rok, ale jednak to mój pierwszy NAS.

Chciałbym zrobić taką nietypową migrację danych.
W tej chwili mam dwa dyski 2TB w RAID1 na wolumenie statycznym i zaczęło mi brakować miejsca.
Teraz kupiłem dwa dyski po 4TB każdy i docelowo chciałbym pozbyć się RAID-a, zrobić dwa dyski osobne na wolumenach pełnych i ustawić backup lub synchronizację codzienną. Dodatkowo migawki itd.
Ogólnie wszystkie dane są do przywrócenia (muzyka, zdjęcia, filmy, koncerty), bo mógłbym sobie je przegrać na zewnętrzne dyski.
Ale qBittorrent mam jako jako Docker, jest fajnie skonfigurowany (zewnętrzne adresy IP, katalogi, etc.) i nie chciałbym go ruszać, w sensie ponownie konfigurować, bo trochę się z tym pałowałem. Dodatkowo mam serwer FTP i w sumie to tyle.
Czy musze stawiać NAS-a od zera, czy da się to zrobić tak, żebym nie tracił ustawień?
Oczywiście kopię zapasową zrobiłem, ale obawiam się, że w tej kopii nie ma ustawień Dockera qBittorrent i FTP.
Próbowałem zrobić to trochę na szybcika i w sumie spodziewałem się tego co się stanie, wyjąłem jeden dysk i włożyłem nowy, zaczęła się odbudowa RAID, normalka.
Jak się do tego zabrać?
 
Ale qBittorrent mam jako jako Docker, jest fajnie skonfigurowany (zewnętrzne adresy IP, katalogi, etc.) i nie chciałbym go ruszać, w sensie ponownie konfigurować, bo trochę się z tym pałowałem.
QNAP nie dorósł do backupu wielu rzeczy - w tym Container Station. Jeśli nie masz ustawień tego kontenera w pliku docker-compose.yml , to pozostało ci przepisanie konfiguracji docker container inspect XXXXX
upload_2020-12-11_23-49-45.png

dlatego mam portainera - bo ładnie to tam widać !
upload_2020-12-11_23-57-53.png


upload_2020-12-11_23-58-36.png


dlatego wszystkie dockery mam zapisane w pliku txt
upload_2020-12-11_23-50-26.png

i robię codziennie kopię volumenów dockera:
upload_2020-12-12_0-0-47.png


jest jeszcze tool Red5d/docker-autocompose - ale nie wiem czy zadziała on na qnapie.

Dodatkowo mam serwer FTP
FTP ? bez FTPS ? wyłącz to - szkoda Twoich danych

Czy musze stawiać NAS-a od zera
Uwierz mi - najmniej problematyczna ścieżka.

Jak dla mnie włóż nowe dyski do nasa , poustawiaj je jak potrzebujesz (pamiętaj że migawki oznaczają że nie możesz użyć prostego wolumenu!) i kopiuj dane - reinstaluj programy i ogień!
 
@pigers , wielkie dzięki, będę walczył, mam na to cały weekend, pozdrawiam

A jeszcze jedno, gdzie znajdę plik docker-compose.yml ?
Odpaliłem MC i nie wiem, gdzie szukać.
Druga sprawa, zainstalowałem Portainera ale odrzuca mi połączenie po porcie 9123, a łączę się lokalnie
 
A jeszcze jedno, gdzie znajdę plik docker-compose.yml ?
nie nie nie - tworzyłeś jako kontenery ? za pomocą QNAPowego Container Station ? czy za pomocą linii poleceń ?
Druga sprawa, zainstalowałem Portainera ale odrzuca mi połączenie po porcie 9123, a łączę się lokalnie

Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś - defaultowo port 9000 jest używany.

upload_2020-12-12_11-0-26.png