Pomoc TS-253D - PLEX - Chromecast - TV - strumieniowanie plików przez LAN

gestek

Nowy użytkownik
Noobie
23 Grudzień 2022
3
1
3
25
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam następujący problem z konfiguracją sieci LAN i ustawień na kilku urządzeniach. To co chcę osiągnąć to oglądanie na TV strumieniowanych treści z serwera QNAP / PLEX przez sieć LAN. Obecnie filmy są odtwarzane ale odbywa się to przez sieć internetową (słaba prędkość) przez co filmy co chwilę się ładują.

Poniżej zarys mojej sieci i urządzeń:

1) Internet z Play ( Router: Nokia Wifi Beacon 2) podłączony do Switcha Netgear GS116PP.
2) Qnap TS-253D podłączony pod ten sam switch.
3) AP Unifi U6 Lite podłączony pod ten sam switch.
4) Chromecast podłączony przez Wifi do AP Unifi.
5) TV samsung podłączony do chromecast.
6) Serwer Plex skonfigurowany na QNAP i aplikacja zainstalowana na TV.

Chciałbym uzyskać efekt kiedy PLEX zainstalowany na chomecaście wykrywa, że film znajduje się w sieci lokalnej i używa tej sieci lokalnej przez WIFI (zamiast połączenie internetowego) aby przesyłać treści.
Uprzejmie proszę o pomoc w konfiguracji ponieważ moja wiedza w tym zakresie jest zbyt ograniczona aby móc się z tym uporać samodzielnie.

Dziękuję.
 
TV używa serwera plex na qnap. Problem jest w tym, że prędkość przesyłania = prędkości sieci dostawcy internetowego, czyli jakieś 60 Mb/s a ja chciałbym to jakoś ustawić / przekierować aby korzystało z sieci lokalnej gdzie wszystkie urządzenia mają możliwość 1000.
 
  • Haha
Reakcje: Lebcio
Spróbuj pobawić się ustawieniami na serwerze Ustawienia - > Siec
Włącz wykrywanie sieci lokalnej (GDM)
Traktuj IP WAN jako ruch w LAN
 
Dzięki za dotychczasowe porady. Poniżej załączam zrzut ekranu z serwera w trakcie odtwarzania filmu na dwóch urządzeniach jednocześnie:

1) TV - po prawej
2) Tel - po lewej

1707151375947.png


Oba podłączone pod AP. Wygląda na to, że łączą się lokalnie ale jednak prędkość jest inna. Na tel nie mam w ogóle problemu i prędkości sięgają 600 Mb/s, na TV nadal ten sam problem.
Wykrywanie sieci lokalnej (GDM) było włączone.

Dodatkowo zdefiniowałem "Lista adresów IP i sieci dozwolonych bez autoryzacji" na serwerze PLEX.

Traktuj IP WAN jako ruch w LAN

Tego nie testowałem bo nie wiem jak i gdzie ustawić.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plex
  2. prędkość