Help TS-253D rozbudowa

Status
Not open for further replies.

cap0ne

Nowy użytkownik
Noobie
Dec 18, 2021
7
0
1
QNAP
TS-x53D
Ethernet
null
Cześć wszystkim,

Nie udało mi się znaleźć wszystkich odpowiedzi na moje pytania.
Aktualnie w swoim NASie mam RAID 1 na dyskach HDD i chciałbym go rozbudować o pamięci SSD i założyć na nim system. Aktualnie system mam na dyskach HDD.
Wiem, trochę nie przemyślałem tego na początku.
Kilka pytań:
1) Jaką kartę rozszerzeń najlepiej kupić?
2) Czy SSD lepiej kupić 2 sztuki i zrobić na nich RAID1 czy nie ma to sensu i zrobić system na 1 dysku?
3) Czy w QTS v5 jest możliwość przeniesienia systemu czy dalej bez zmian w tej kwestii?
4) Jest jakiś łatwy sposób na usunięcie systemu z dysków HDD, czy jednak czeka mnie przeniesienie wszystkiego i ponowne przekopiowanie tym razem bez systemu?

Dzięki za pomoc.

1. Compatibility List - QNAP (masz Gen 2 x4)
2. jak masz nadmiar PLN
3. nie i nigdy nie bedzie. Za dużo punktów gdzie można coś spi3rdolić.
4. Nie ma czegoś takiego. Zauorać i postawić od nowa.
Dzięki za odpowiedź.
Ad1) Chodziło mi bardziej jaką polecacie kartę. Listę kompatybilności znam, lecz wybór jest duży.
Ad2) @pigers czyli nie ma znaczenia czy system będzie na 1 dysku czy w RAID1? Czy jakieś jednak bezpieczeństwo tego jest na 1dysku?
Zastanawiam się czy np. do buforowania ma sens użycia 2dysków SSD w RAID1?

Jeszcze jedno, ma ktoś sprawdzone SSD na m2?

czyli nie ma znaczenia czy system będzie na 1 dysku czy w RAID1?
żeby zbudować musisz miec dwa dyski, jak system się sypnie , to Ci RAID nie pomoże.

Czy jakieś jednak bezpieczeństwo tego jest na 1dysku?
kopia zapasowa ustawień z poziomu panelu WWW QNAPa - nic wiecej nie znajdziesz.
Zaawansowani userzy zrobią jeszcze kopie folderu .QPKG + Dockera + Wirtualizacji - ale tą część trzeba samemu zrobić.

Zastanawiam się czy np. do buforowania ma sens użycia 2dysków SSD w RAID1?
Naprawdę tak orasz danymi ? Ile GB dziennie przerzucasz ? Jesli nie zdajesz sobie z tego sprawy .. tzn że już nie warto o tym myśleć ;)
RAID1 z SSD przydaje się do cache RW (zakładam że UPSa masz).

żeby zbudować musisz miec dwa dyski, jak system się sypnie , to Ci RAID nie pomoże.
Tak wiem że RAID1 to 2dyski ;)

Naprawdę tak orasz danymi ? Ile GB dziennie przerzucasz ? Jesli nie zdajesz sobie z tego sprawy .. tzn że już nie warto o tym myśleć ;)
RAID1 z SSD przydaje się do cache RW (zakładam że UPSa masz).
Nie, nie oram tak danymi. Zastanawiałem się bardziej czy cache RW faktycznie przydaje się w jakiś sposób.
Zastanawia mnie, czy warto np. dyskach SSD zrobić wolumin z udostępnianiem na zewnątrz.

Inne pytanie, co daje konto na QNAPie, poza możliwością logowania się po QNAP ID?

Status
Not open for further replies.

Users search this thread by keywords

1. rozbudowa pamięci ram
  2. usunięcie raid1
  3. przeniesienie systemu qm2
  4. ssd W RAID 1 CZY WARTO ?
  5. ts-253d