TS-259Pro problem

osin

Passing Basics
Beginner
24 Czerwiec 2011
12
1
3
pacanowo
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witajcie,

Mam big problem z QNAPem 259Pro, mianowicie :

działał sobie spokojnie przez ponad rok czasu, współdzielone foldery ze multimediami (foty, music i filmy), dodatkowo jako serwer plików pod winde i maca, i kilka dni temu nie mogłem się do niego podłączyć, reset nic nie pomógł, wyjęcie dysków skutkuje tym że dostaje z dhcp'a adres ale jak chce go zmienić w konfigu to nie zapamiętuje ustawień, jak włoże jeden z dysków pamięta stare statyczne IP ale nie można sie do niego podłączyć i przestaje odpowiadać na pingi,

co radzicie ??

KONFIG

TS-259 Pro
ver 3.7.3 (20120801)
dyski w mirroringu SAMSUNG 2TB/R54/32M

czekam na info i pozdrawiam

OsIn
 
udało soe go podnieść tak jak na wiki bylo napisane, ale problem jest w tym, że ustawień nie pamiętał, userów też nie chodź zajętość pokazuje ok, teraz pytanko czy jak utworze udział o tej samej nazwie to pojawią się w nim pliki które były ??

pozdro
 
Zniknęły mi dziś udziały po nieudanym update do softu 3.8 (wróciłem do 3.73) ale nie ma udziału z danymi - pokazuje mi że miejsce jest zajęte i pokazuje te główne foldery systemowe jak MULTIMEDIA, USB itp... ale nie pokazuje w sieci i w File managerze udziału z danymi.

OSIN jak sobie z tym poradziłeś? Stworzyłeś jeszcze raz udział z tą samą nazwą ?