Pomoc TS-453A Problem z wyłączeniem i restartem

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich

Od stycznia br. posiadam Qnapa TS-453A i w zasadzie odkąd pamiętam, mam problem z restartowaniem serwera czy ewentualnym wyłączaniem. Gdy serwer działa przynajmniej kilka dni, nie jestem w stanie go zrestartować. Serwer rozpoczyna zamykanie działających procesów i przeprowadza procedurę restartu jednak po długim czasie oczekiwania, nic się nie dzieje. Dysk przestaje pracować a serwer po prostu wisi. To samo dotyczy zamykania. Ostatnio przed aktualizacją zgodnie z komunikatem zrestartowałem go zdalnie i zawisł. Kilka godzin po powrocie z pracy musiałem wyłączyć go z palca. Sytuacja nie ma miejsca gdy serwer był już restartowany np. dzień wcześniej. Wygląda to tak jakby po dłuższym działaniu (kilku dniowym) coś mu się mieszało w główce i nie był w stanie do końca przeprowadzić procedury restartu. Spróbuję napisać na helpdesk ale zanim to zrobię chciałem zapytać Was czy może ktoś spotkał się z takim objawem i wie jak mógłbym temu zaradzić.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901

Model serwera: QNAP TS-453A
 
Wyszedł nowy firmware, który najprawdopodobniej rozwiąże problem z wyłączaniem TS-453a. Poniżej changelog z bugfixami:

[Bug fixes]

- Fixed a Linux kernel vulnerability: Dirty COW (CVE-2016-5195)
- Fixed an issue where TS-453A would take longer to shut down after waking up from Sleep Mode.
- Fixed an issue where the administrator could still copy or move files from "/home" to "/homes/admin" despite the conflict between the source and destination paths.
- Fixed an issue where users could not view the permissions of files they found through the search function in File Station after enabling Advanced Folder Permissions in Control Panel.
- Fixed an issue where web browsers would only display a blank page when users opened File Station in a new tab.
- Fixed an issue where TS-453A could not shut down or reboot after a long period of inactivity.
- Fixed an issue where the "Network" section in Control Panel would disappear when users accessed the NAS via myQNAPcloud.
- Fixed an issue where the time on the NAS would fall back eight hours after enabling NTP service.
- Fixed an issue where Tim Machine could not back up the same disk volume again when users enabled encrypted backup.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zamykanie procesów