TS-453D - jaki dysk SSD pod system ?

Revvers

Nowy użytkownik
Noobie
26 Listopad 2021
14
0
1
42
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

rozumie że zastosowanie dysku SSD pod system przyśpiesza dużo. Tylko rozumie że chodzi o dysk montowany jako fizyczny do zatoki, nie chodzi o dysku typu M.2 ?

I tutaj czy w/w model taki dysk montowany do zatoki musi mieć przejściówkę czy specjalną kieszeń z odpowiednim gniazdem ?

No i też jaki SSD, chodzi mi o jego przepustowość (transfer) by był kompatybilny z QNAP'em by nie przestrzelić a zarazem nie kupić coś wolnego. Też się liczę z kasą bo zamierzam kupić 2x Ironwolf 4TB (koszt ~900zł) które chcę by działały w RAID a kiedyś może dołożę 4 dysk.
 
Witam,

rozumie że zastosowanie dysku SSD pod system przyśpiesza dużo. Tylko rozumie że chodzi o dysk montowany jako fizyczny do zatoki, nie chodzi o dysku typu M.2 ?

I tutaj czy w/w model taki dysk montowany do zatoki musi mieć przejściówkę czy specjalną kieszeń z odpowiednim gniazdem ?

No i też jaki SSD, chodzi mi o jego przepustowość (transfer) by był kompatybilny z QNAP'em by nie przestrzelić a zarazem nie kupić coś wolnego. Też się liczę z kasą bo zamierzam kupić 2x Ironwolf 4TB (koszt ~900zł) które chcę by działały w RAID a kiedyś może dołożę 4 dysk.

Jak do TS 453D to taka karta Akcesoria do serweru QNAP QM2-2S-220A (QM22S220A) - Opinie i ceny na Ceneo.pl na której możesz zamontować 2 dyski np: Dysk SSD WD Red SA500 500GB M.2 2280 (WDS500G1R0B) - Opinie i ceny na Ceneo.pl i na nich zamontować system. A co do dysków montowanych w zatoki to zwykłe SSD pod sata np: Dysk SSD WD Red SA500 1TB 2,5 WDS100T1R0A - Opinie i ceny na Ceneo.pl nie trzeba żadnych przejściówek w kieszeniach są otwory do zamocowania dysków 2,5 cala a złącze jest takie samo jak przy HDD. Dyski oczywiście mogą być innych firm ale to są typowo do NAS.
 
Dzięki, mam jeszcze pytania:

Dyski SSD wiem że jak padną to kaplica. Czy można w jakiś sposób się zabezpieczyć, czy na SSD RAID 1 ma sens ?
Jeżeli kupię kartę rozszerzającą QM2 ona ma dwa sloty na SSD, czy jeżeli zamontuje tylko 1 dysk SSD, to mogę w każdej chwili dołożyć drugi bez żadnych problemów ?

Z tego co poczytałem na forum na dysku SSD najlepiej jest mieć system i virtualki/docker, czy wtedy muszę ten SSD dzielić na volumeny ? Bo zastanawiam się ile realnie system potrzebuje miejsca. Czy nie lepiej np kupić 2x 256GB dyski SSD. zamiast jednego 500GB. I czy wogle ma sens trzymania virtualek na SSD jeżeli moje łącze domowe nie przekroczy 1Gb/s - bo w mojej okolicy operatorzy max jaki dają to 700Mb/s

Ogólnie na virtualkach będę chciał postawić takie aplikacje, przy których gdyby dysk SSD padł nie chcialbym utracić danych, wiec wchodzi w RAID 1 na SSD czy lepiej virtualki trzymać na HDD.

I jeszce jedna sprawa, czy jeżeli zamontuje tylko jeden dysk HDD to czy mogę w przyszłości dodać drugi HDD tak by pracowały w RAID 1?

Próbuje optymalizować koszty, bo nie zakładałem zakupu karty i dysków SSD M.2 na ten moment. Ale z tego co widzę, jeżeli chcę by to szybko działało to się nie obejdzie bez tego.
 
I czy wogle ma sens trzymania virtualek na SSD jeżeli moje łącze domowe nie przekroczy 1Gb/s - bo w mojej okolicy operatorzy max jaki dają to 700Mb/s
nie wiem co ma prędkość internetu do dysków, ale VMki lepiej działają na SSD i nikt tego nie zaprzeczy ( więcej IOPS)

Ogólnie na virtualkach będę chciał postawić takie aplikacje, przy których gdyby dysk SSD padł nie chcialbym utracić danych, wiec wchodzi w RAID 1 na SSD czy lepiej virtualki trzymać na HDD.
RAID to nie backup.

czy mogę w przyszłości dodać drugi HDD tak by pracowały w RAID 1?
Tak.
 
Jak do TS 453D to taka karta Akcesoria do serweru QNAP QM2-2S-220A (QM22S220A) - Opinie i ceny na Ceneo.pl na której możesz zamontować 2 dyski np: Dysk SSD WD Red SA500 500GB M.2 2280 (WDS500G1R0B) - Opinie i ceny na Ceneo.pl i na nich zamontować system. A co do dysków montowanych w zatoki to zwykłe SSD pod sata np: Dysk SSD WD Red SA500 1TB 2,5 WDS100T1R0A - Opinie i ceny na Ceneo.pl nie trzeba żadnych przejściówek w kieszeniach są otwory do zamocowania dysków 2,5 cala a złącze jest takie samo jak przy HDD. Dyski oczywiście mogą być innych firm ale to są typowo do NAS.

Czy na tej karcie PCI jeżeli zamontuje 1 dysk SSD, to nie będzie problemu później z dołożeniem drugiego ?

Czy na dyskach SSD stosowanie RAID 1 jako zabezpieczenia przez uszkodzeniem dysku ma sens ?

I jeżeli tak to jeżeli w przyszłości zakupił bym drugi SSD i chciał go dołożyć to mogę wtedy ustawić RAID 1 na oba mimo że ten pierwszy będzie już posiadał dane ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-453D
  2. QM2-2S-220A
  3. dysk ssd do qnap jaki kupic
  4. qnap 453D ssd m2
  5. jaki dysk qm2-2s-220a
  6. jaki dysk na system
  7. jaki model ssd na system
  8. szybki nvme