TS-509 - Oficjalnie zagości i u nas!

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,004
30
2,666
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Lider na rynku rozwiązań biznesowych z zakresu systemów magazynowania informacji, firma QNAP Systems Inc. ogłosiła wprowadzenie do oferty nowego serwera plików QNAP TS-509PRO przeznaczonego dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz zaawansowanych użytkowników indywidualnych.

Awwwqnapcom images products NAS TS590Pro feature01


Nowy serwer jest wyposażony w energooszczędny i szybki procesor Intel Celeron 1.6GHz oraz pamięć 1GB DDR II co zapewnia wyjątkową wydajność dla aplikacji i użytkowników korzystających jednocześnie z wielu dostępów do plików. Serwer pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Linux umieszczonego wraz z dodatkowymi aplikacjami na nieulotnej pamięci typu flash dla zapewnienia najwyższej stabilności i niezawodności działania. Dodatkowo TS-509PRO jest wyposażony w dwa gigabitowe interfejsy sieciowe, które mogą być skonfigurowane jako łącze z redundancją (FAILOVER) lub balansowaniem obciążania (LOAD BALANCING). Oczywiście możliwe jest również skonfigurowanie interfejsów sieciowych dla dwóch oddzielnych podsieci adresowych co zwiększa możliwości konfiguracji dostępu do danych dla użytkowników.

Awwwqnapcom images products NAS TS590Pro feature11


Serwer wyposażony jest również w najlepszy w swojej klasie system RAID dla zabezpieczenia danych i bardzo solidne kieszenie HOT-SWAP dla pięciu dysków SATA 3.5”. Całość jest przykładem na naprawdę nowe doświadczenie z zakresu ciągłego dostępu i współdzielenia danych, zabezpieczenia pamięci masowej i dodatkowych możliwości serwerowych przy najniższym możliwym koszcie utrzymania.

Awwwqnapcom images products NAS TS590Pro hardware01


„Nowy serwer QNAP TS-509PRO jest dedykowany dla użytkowników biznesowych wymagających wydajności, dużej pojemności i łatwego zarządzania. Wydajny system RAID zabezpieczający dane na wypadek awarii dysków pozwala na uniknięcie wypadku utraty wartościowych informacji oraz zwiększa bezpieczeństwo współdzielenia danych w sieci. Jesteśmy pewni, że TS-509PRO jest idealnym rozwiązaniem dla Klientów posiadających najwyższe wymagania” powiedział Kent Tsai, Menadżer Działu Rozwoju firmy QNAP.
Aqnapovhorg obrazki TS509Pro 03

Dodatkowo wbudowany podręczny ekran LCD zapewnia szybką instalację i konfigurację system bez konieczności włączania komputera co znacznie przyspiesza obsługę systemu. Możliwość programowania czasu włączania i wyłączania zasilania oraz funkcja WOL (Wake on LAN czyli uruchomienie przez sieć) pozwalają administratorom IT na elastyczne zarządzania serwerami NAS QNAP także zdalnie przez sieć. Obsługa systemu nadzoru na pracą dysków twardych S.M.A.R.T oraz rozbudowany system logowania działań użytkowników pozwala na bardzo dokładne kontrolowanie stanu urządzenia.

QNAP TS-509PRO zapewnia oprócz typowego współdzielenia plików w sieci lokalnej wiele funkcji dodatkowych jak np. serwer FTP, serwer wydruku (obsługuje do trzech drukarek jednocześnie), serwer stron webowych z obsługą baz danych MySQL oraz PHP 5 i wbudowanym systemem zarządzania treścią CMS Joomla. Wszystkie te funkcjonalności dostępne są dla platform Windows, Linux, Unix oraz Mac.

Użytkownik może także skorzystać z funkcji zdalnej, szyfrowanej replikacji danych na drugi dowolny serwer firmy QNAP lub inny serwer wyposażony w funkcję RSYNC oraz tworzenia kopii zapasowych na zewnętrznych dyskach podłączonych przez USB jako najlepszej formy zabezpieczenia danych. Bezpieczeństwo dostępu do danych jest zapewnione przez szyfrowane łącza SSL/TLS, logowanie FAQ SSH oraz kontrolowanie dostępu na poziomie adresów IP. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje także bezpłatne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych z wszystkich komputerów w sieci lokalnej na serwerze QNAP.

Zdjęcia wysokiej rozdzielczości produktu:
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_01.jpg
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_02.jpg
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_03.jpg
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_04.jpg
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_05.jpg
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_06.jpg
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_07.jpg
http://www.qnap.com/Files/news/pressres ... Pro_08.jpg

Awwwqnapcom images products NAS TS590Pro feature24
 
T

TheJa

Entry Technician
Q Associate
Apr 27, 2008
35
1
8
I pewnie cena dla nas też zagości odpowiednio wyższa niż gdziekolwiek indziej ....
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,004
30
2,666
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
z nieoficjalnego zrodla slyszalem cos o 2990zl netto czyli (3647zł) ;(
 
Grzes978

Grzes978

Entry Technician
Q Associate
May 20, 2008
72
1
6
45
Bielsko Biała
www.planetagor.pl
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
100 Mbps
Wszystko z czasem tanieje, a i paczki z USA też dochodzą i to bez cła, sam jestem szczęśliwym posiadaczem takowej paczuszki :)
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,004
30
2,666
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
;D
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,004
30
2,666
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
[youtube]hmRcpQ0uzmI[/youtube]