Pomoc TS-569 PRO

kolatek2

Entry Technician
Q Associate
19 Lipiec 2012
44
1
8
Proszę przenieść wszelkie tego typu pytania do odpowiedniego działu: https://forum.qnap.net.pl/forums/platforma-hd-xbmc.127/
Sorki Admin ale to nie było pytanie sensu stricto tylko przykład.
pierwsza karta dźwiękow, czwarte urządzenie - ale co to może być to nie zgadnę ..
co mówi "aplay -L" ??
Nie mam pojęcia nawet co to jest aplay -L jestem użytkownikiem nie amatorem informatyki wiem to lamerskie ale nie można się znać na wszystkim. A kupując coś za kilka tys. PLN chciałbym aby to działało choć w miarę poprawnie, a nie zastanawiać się i kombinować co może być nie tak. I proszę nie pisz tylko że wszystko jest opisane na forum xbmc nie posiadam tyle wolnego czasu by przesiedzieć przed kompem 2 miesiące i studiować posty. Swoją drogą dzięki za informację i gratulacje za znajomość tematu B-)
 
Ostatnio edytowane:
To inaczej - zakładam że po podłączeniu QNAPa do TV, słyszysz dźwięk w głośnikach TV.
Jeśli tak jest to nie masz potrzeby zmieniać czegokolwiek w tej części konfiguracji.

Jeśli nie to przełączaj urządzenia audio aż usłyszysz dźwięk klikania po menu, jest bardzo podobny do klikania myszką.
 
To inaczej - zakładam że po podłączeniu QNAPa do TV, słyszysz dźwięk w głośnikach TV.
Jeśli tak jest to nie masz potrzeby zmieniać czegokolwiek w tej części konfiguracji.

Jeśli nie to przełączaj urządzenia audio aż usłyszysz dźwięk klikania po menu, jest bardzo podobny do klikania myszką.
Dźwięk mam i nie dźwięk był tematem dyskusji ale to szczegół, bardziej zastanawia mnie to że proces xbmc.bin zajmuje procek w 99,9% (tak wskazuje monitor zasobów) i tak jest od kilku dni więc pozostawienie na jakiś czas TS'a w spokoju i danie mu czasu by sobie pozbierał informacje jest chyba bezcelowe. Co dziwniejsze nie zauważam tego obciążenia podczas użytkowania go wszystko chodzi w miarę płynnie.