TS-653 plus karta rozszerzeń

byeung

Nowy użytkownik
Noobie
22 Październik 2018
6
0
1
46
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,
Planuję zakup TS-653D oraz na początek 3 dysków.
QNAP będzie służył jako magazyn danych RAID5, być może jakieś małe VM czy odtwarzarka.
Patrząc na testy w sieci obecnie wydajność samego QNAPa jest dla mnie wystarczająca.
Natomiast planuję w przyszłości kupić kartę np. QM2-2P10G1TA wraz z dwoma dyskami SSD.
1) Czy dyski na tej karcie z tym modelem QNAPa mogą służyć jedynie jako QTIER / CACHE czy także jako szybki magazyn RAID1 ?
2) Jeśli można mieć RAID1 to czy istnieje możliwość przeniesienia tam systemu oraz maszyn VM w przyszłości ? Czy wymaga to usuwania wszystkich danych z tego NASa ?
 
1. odtwarzarka ?
2. Możesz zrobić co Ci się żywnie podoba, cache czy RAID1.
3. Nie ma możliwości przeniesienia systemu. System stawia się od nowa. Można próbować - rozszerzyć system z 1 dysku na RAID1 z wybraniem dysku z karty, ale to mój autorski pomysł, który będą chciał zrealizować. (tak mi się wydaje, że na forum nikt tego nie próbował)
 
jak przez HDMI , to nie polecam.

1) Czy dyski na tej karcie z tym modelem QNAPa mogą służyć jedynie jako QTIER / CACHE czy także jako szybki magazyn RAID1 ?
upload_2021-4-25_11-26-45.png


2) Jeśli można mieć RAID1 to czy istnieje możliwość przeniesienia tam systemu oraz maszyn VM w przyszłości ? Czy wymaga to usuwania wszystkich danych z tego NASa ?
Lepiej postawić nasa od nowa .. skoro to planujesz , to moze zrób tak od razu ?
Można próbować - rozszerzyć system z 1 dysku na RAID1 z wybraniem dysku z karty
wydaje mi się że dostaniesz informacje że system musi byc albo na karcie rozszerzeń (zakładając że to jest wspierane przez Twój model) albo na dyskach wewnątrz nasa - cos nie widzę takiej hybrydy - ale chętnie się zdziwię :>
 
Właśnie chcę zrobić testowo - że przeniosę na 1 z karty, potem systemowy wyjmę i drugi pójdzie na kartę. Taki life hack ;p
 
odtwarzarka jak przez HDMI , to nie polecam.

OK - przyjąłem - to był jako dodatek. Dotychczas używam RBP i jest ok więc pewnie tak zostanie jak qnap średnio się nadaje.


1) Czy dyski na tej karcie z tym modelem QNAPa mogą służyć jedynie jako QTIER / CACHE czy także jako szybki magazyn RAID1 ?

Czytałem to - i tutaj właśnie nie ma nic na temat woluminu RAID 1 - jest jedynie o QTIER i pamięci podręcznej SSD. Obie te technologie zwiększają szybkość dostępu do danych na dyskach. Nigdzie natomiast nie przeczytałem czy można zrobić tam normalny wolumin danych - stąd moje pytanie?

2) Jeśli można mieć RAID1 to czy istnieje możliwość przeniesienia tam systemu oraz maszyn VM w przyszłości ? Czy wymaga to usuwania wszystkich danych z tego NASa ?

Lepiej postawić nasa od nowa .. skoro to planujesz , to moze zrób tak od razu ?

Czyli trzeba wywalić całą konfigurację NASa wraz ze wszystkim co się na nim znajduje ? kiepsko....
Oczywiście - mogę zrobić to od razu, ale podejrzewam, że normalna wydajność powinna być wystarczająca na dość długo, a zrobienie tego od razu spowoduje wzrost kosztów początkowych o jakieś 2k (czyli 3/4 wartości NASa) --- dlatego wolałbym je ponieść np. za 2 lata :)
Chyba, że jest jakaś opcja reinstalacji systemu bez usuwania danych z NASa...

Można próbować - rozszerzyć system z 1 dysku na RAID1 z wybraniem dysku z karty
wydaje mi się że dostaniesz informacje że system musi byc albo na karcie rozszerzeń (zakładając że to jest wspierane przez Twój model) albo na dyskach wewnątrz nasa - cos nie widzę takiej hybrydy - ale chętnie się zdziwię :>[/QUOTE]
 
Czyli trzeba wywalić całą konfigurację NASa wraz ze wszystkim co się na nim znajduje ? kiepsko....
system - nie nasa .. po co mieszać inne dyski ?

Czyli można reinstalować cały system nie ruszając konfiguracji NAS ? Jeśli tak to super...

kosztów początkowych o jakieś 2k (czyli 3/4 wartości NASa) --- dlatego wolałbym je ponieść np. za 2 lata
zmienisz nasa - bo jest tak tani jak iphone !
Hmmm... biorąc pod uwagę, że jak do tej pory iphone też nie mam to może jednak trochę minąć.... szybciej dokupię kolejne 3HDD żeby rozszerzyć pojemność :) Obecnie mam NASa sprzed ...... 10 lat - ale już mnie wkurza jego transfer na poziomie 10-13 mb , kolejny planuję na drugie tyle :)
 
Czyli trzeba wywalić całą konfigurację NASa wraz ze wszystkim co się na nim znajduje ? kiepsko....
system - nie nasa .. po co mieszać inne dyski ?

Czyli można reinstalować cały system nie ruszając konfiguracji NAS ? Jeśli tak to super...

kosztów początkowych o jakieś 2k (czyli 3/4 wartości NASa) --- dlatego wolałbym je ponieść np. za 2 lata
zmienisz nasa - bo jest tak tani jak iphone !
Hmmm... biorąc pod uwagę, że jak do tej pory iphone też nie mam to może jednak trochę minąć.... szybciej dokupię kolejne 3HDD żeby rozszerzyć pojemność :) Obecnie mam NASa sprzed ...... 10 lat - ale już mnie wkurza jego transfer na poziomie 10-13 mb , kolejny planuję na drugie tyle :)
"Ziomi" to już czas zainwestować. Na 10 lat. 653D da Ci trochę zapasu :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. szybkość qnap na karcie 10G