Pomoc TS231-P3 | BCS TIP4401AIR-IV w garażu, czyli jak dodać kamery do QVR Elite przez LTE.

MeWaPKP

Passing Basics
Beginner
12 Maj 2020
16
2
3
33
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 GbE
Dzień dobry, zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Daleko od biura z QNAPem (TS231-P3) mam garaż, gdzie chce zamontować dwie kamerki. Mam nowe tuby BCS TIP4401AIR-IV, wystarczające do takich zabaw. Do kamer włożyłem dwie karty 64 GB, switch PoE, router Dlink DWR-921 z kartą od PLAY doładowaną i gotową do użycia.

Idea:
Kamery po sieci gsm zostaną dodane do QNAP QVR Elite. Próbowałem z DDNS (No-Ip), ale mimo wielu poradników nie chce mi to za skarby świata zadziałać. Koncepcja wysypuje się już na pierwszym kroku, czyli dostępie do kamery z poziomu sieci zewnętrznej.
Czy ktoś z Was ma trochę chęci i czasu, aby pomóc mi w skonfigurowaniu tego tematu?

Pozdrawiam
Karol
 
ewentualnie , jak masz coś mądrzejszego po stronie kamer, to możesz sobie zrobić VPNa na QNAPie (a wtedy sieć lokalna z qnapem musi mieć publiczny adres IP) i wdzwaniać się do qnapa z systemu kamery.
wtedy kamery są w sieci lokalnej i można je bezproblemowo dodać.

pamiętaj że TS-231P3 nie jest demonem szybkości, więc możliwe że będziesz musiał obciąć transmisje z kamer
PS: i zapomnij o usypianiu nasa ;p
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Profesjonalne rejestratory/software NVR pozwala zrobić datastorage po ISCSI.
Biorąc pod uwagę budżet, o którym tutaj się dyskutuje maksimum możliwości będzie FTP - dla pojedynczych alarmów czy zdarzen.

IMHO nie wykonalne.
Lepiej postawić kamery IP z funkcją P2P (usługa od TUTK) i zapiąć je w ten sposób do rejestratora NVR.

W ten sposób bez publicznego adresu IP można zapiąć kamery.
Natomiast backup to już zupełnie inna kwestia.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ssh