TwonkyMedia i PS3

simon_ttp

Nowy użytkownik
Noobie
9 Listopad 2009
2
0
3
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Hejka,

Długo walczyłem z uruchomieniem Qnapa jako servera Upnp/dlna. Udało się dopiero wczoraj, po w sumie banalnym zabiegu.

Jakie były objawy:
- PS3 "widziało" serwer po długim czasie. Wyszukiwanie nic nie dawało,
- Bardzo często pojawiał się błąd DLNA 7531, co w praktyce oznaczało brak komunikacji w serwerem,
- Jak już coś się udało, to często wywalało błąd DLNA 2006 lub 2004 a najczęściej błąd sieciowy (nie pamiętam już numeru),
- Zalogowanie się do strony konfiguracyjnej TwonkyServera graniczyło z cudem a jak już cud nadchodził, to po długich minutach,
- Ciekawe było, że jak się można było do strony konfiguracyjnej dobić w miarę szybko (2-3 minuty) to i PS3 radziło sobie dużo lepiej,
- Mój telewizor "filip" też jest klientem DLNA i z niego takowoż nie szło się dobić do Qnapa/Twonky.

Rozwiązanie WSZYSTKICH problemów:
- Odłączyć QNAPa z dostępu do Internetu. Ja to zrobiłem przez wpisanie w ustawieniach sieci "zmyślonego" adresu bramy sieciowej (rutera).

Teraz śmiga jak ta lala. Żadnych problemów... no ale traktuję to jako rozwiązanie tymczasowe. To ewidentnie bug w oprogramowaniu Qnapa lub w plikach konfiguracyjnych.

Uderzę jeszcze wprost do supportu Qnapa, niech analizują i szukają co nie tak.

pzdr
simon
 
simon_ttp napisał:
Odłączyć QNAPa z dostępu do Internetu. Ja to zrobiłem przez wpisanie w ustawieniach sieci "zmyślonego" adresu bramy sieciowej (rutera).
wtf ? to jak się wtedy podłączyłeś do QNAPa(no chyba że miał włączone własne dhcp?) ?
ale nie widze tutaj sensu.
Możliwe że nie miałeś poprawnie skonfigurowanej sieci(ip bramy, maska).
Albo ,
- źle się odpalił Twonky(wystarczył restart),
- źle rozpoznał twoj telewizor Twonky(zła konfiguracja)
- duża ilość plików multimedialnych. Niestety, Twonky przy pierwszym razie niepotrzebnie długo je indeksuje przez co QNAP "zamula".

Wszystkim QNAP+PS3 hulało wiec nie sądze aby to był bug.
 
hypnosiss napisał:
simon_ttp napisał:
Odłączyć QNAPa z dostępu do Internetu. Ja to zrobiłem przez wpisanie w ustawieniach sieci "zmyślonego" adresu bramy sieciowej (rutera).
wtf ? to jak się wtedy podłączyłeś do QNAPa(no chyba że miał włączone własne dhcp?) ?
ale nie widze tutaj sensu.
Możliwe że nie miałeś poprawnie skonfigurowanej sieci(ip bramy, maska).
Albo ,
- źle się odpalił Twonky(wystarczył restart),
- źle rozpoznał twoj telewizor Twonky(zła konfiguracja)
- duża ilość plików multimedialnych. Niestety, Twonky przy pierwszym razie niepotrzebnie długo je indeksuje przez co QNAP "zamula".
.
Wszystkim QNAP+PS3 hulało wiec nie sądze aby to był bug.


cheap ps3 controller
heap xbox 360 controller
cheap wii controller
 
... u mnie nie działa. Generalnie jeden duży problem: PS3 widzi twonky, konfiguracja przebiega bez większych problemów, ale ... przy wyborze na ps3 zdjęć z twonky, przechodzę do albumu i podgląd zdjęć generuje się w tempie badzo, bardzo wolnym. Jakieś pomysły?
 
Podejrzewam, że problem nie leży po stronie ustawień sieci. Podczas generowania podglądu na ps3, zdjęcia są zmniejszana do rozdzielczości 1620/1080 i to trwa! Ktoś wie czy mam rację i jak to zmienić? Wgrywanie całych plików będzie raczej szybsze.