Pomoc Udostępnienie kilku folderów jednemu użytkownikowi

krzychu-1000

Nowy użytkownik
Noobie
12 Grudzień 2020
3
0
1
39
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie
Bardzo proszę o pomoc a mianowicie zrobiłem na swoim QNAPIE kontroler domeny. Wszystko działa dobrze, konta użytkowników założone, zasoby przydzielone.
Ale teraz pytanie w jaki sposób przydzielić z panelu QNAPA aby jeden użytkownik miał dostęp np. do dwóch folderów czyli aby podczas zalogowania się do domeny miał odrazu mapowane te dwa udostępnione dyski ? We właściwościach w panelu admina mam niestety możliwość przydzielenia tylko jednej ścieżki do jednego folderu współdzielonego. W załączeniu pront screen proszę o pomoc z góry dziękuje.

upload_2020-12-15_9-51-41.png
 
Czy masz na myśli te ustawienia ?
upload_2020-12-15_14-13-8.png


Chodzi mi o to, że w organizacji mam około 60 stacji roboczej i około 50 użytkowników domenowych którzy nie maja swoim stałych miejsc pracy tylko w jeden dzień pracują np. na komputerze A w drugi dzień na komputerze B. Więc zmapowanie dysków z poziomu Windowsa nie wchodzi w grę gdyż wiadomo po wyciągnięciu skrótów do zmapowanych dysków danego użytkownika i zalogowaniu się innego użytkownika na swoje konto to już dostępu do skrótów mieć nie będzie.
 
A takie pytanie jeśli chodzi o stworzenie skryptu, który będzie dodatkowo mapował danemu użytkownikowi dysk to w której lokalizacji folderów na QNAPIE ma on zostac umieszczony ? Public\Netlogon ? Proszę jeszcze o info czy ścieżkę z dostępem do pliku skryptu wprowadzam tutaj gdzie zaznaczyłem na screenie?
upload_2020-12-16_7-30-29.png

Jeśli chodzi o skrypt to wystarczy prosty net use ? np. net use X: \\serwer\udzial
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kontroler domeny
  2. skrypt logowania
  3. konta użytkowników